Опубліковано

Чи росте тютюн в Україні? Як виглядає тютюн?

Ми всі звикли бачити тютюн у сигаретах, в обробленому та висушеному вигляді. Але чи впізнаєте ви рослину тютюну, побачивши її наживо? Як вона росте, якого розміру? Чи зростає тютюн в Україні, і якщо так, то де його можна купити? Відповімо на ці запитання у нашій статті сьогодні.

Що таке тютюн і як він росте

Тютюн це рослина з сімейства пасльонових, так само як і баклажан, томат і картопля.

Спочатку тютюну має вигляд маленького зернятка, його садять у землю на глибину не більше 10 мм. Після того як рослина прийнялася, її пересаджують у відкритий ґрунт для подальшого зростання.

Це теплолюбна рослина і їй потрібний правильний догляд. Щоденний полив та теплий та м’який клімат з температурою 25-28 градусів.

Тютюн дуже гарно цвіте – квіти різних квітів (рожеві, білі) у формі зірки. Але якщо висаджувати тютюн для подальшої переробки в сигарети, то квітки потрібно обламувати. Таким чином рослина направляє всі свої корисні речовини в листя та насичує їх.

У тютюну ціле зелене листя, яке, залежно від сорту, може відрізнятися за формою, товщиною і довжиною. У листі міститься добре відома нам речовина нікотин, заради якої тютюн і вирощують у промислових масштабах.

До речі, також використовуються квітки тютюну (з них виготовляють ефірну олію для використання в парфумерній та хімічній промисловості), а зелене листя тютюну використовують як сировину для видобутку харчового білка.

При правильному догляді тютюн може зрости до 2,5 метрів, а кількість листків на одній рослині сягатиме 60 штук.

Листя, зібране з одного куща, дуже сильно розрізняється за своїми характеристиками, і використовується в різних тютюнових мішках. Існує навіть класифікація такого листя залежно від того, де воно розміщено на рослині:

 • Volado – найнижче, “доросле” листя, воно забезпечує гарне горіння, але має нейтральний смак;
 • Seco (або в перекладі “сухий”) – наступний шар  листя, має м’який, але не дуже насичений смак;
 • Viso – листя, яке слідує за Seco вгору по стовбуру рослини, як правило це найбільше листя, воно добре горить, і вже має яскравий смак;
 • Ligero – молоде листя, “відповідає” за міцність тютюну;
 • Medio Tiempo – найвище, молоде листя, дуже ароматне і міцне.

Де вирощують тютюн

Враховуючи високі вимоги до клімату, тютюн не росте скрізь. Йому потрібен правильний клімат, полив та ґрунт. Найбільшим виробником тютюну є Китай, який виробляє 39% світового обсягу тютюну. Слідом за ним йде Індія, Бразилія, Зімбабве, США – це країни, які мають теплий клімат. Але цікаво те, що цей рейтинг країн не збігається з рейтингом імпортерів, оскільки Китай та Індія споживають велику кількість свого тютюну на внутрішньому ринку. А найбільшим експортером є Бразилія.

Серед європейських країн варто відзначити Італію, Польщу та Північну Македонію.

Чи вирощують тютюн в Україні?

За часів СРСР Україна вирощувала досить велику кількість тютюну: у 1971-1975 роках Україна збирала близько 11 центнерів тютюну з гектара. Найбільший збір становив 36 тис. тонн у 1972 році.

Зараз галузь негаразд розвинена, пов’язано це і з кліматом, і з економічними умовами. Якість тютюну, що виробляється в Україні, річ спірна: з одного боку, дослідники відзначають його неконкурентність щодо тютюну, вирощеного в субтропічному кліматі. З іншого, той самий сорт Вірджинія повністю культивують любителі в Україні. Вітчизняні дослідники тютюнництва, у свою чергу, наголошували, що якщо український тютюн і не годиться для виробництва дорогих сигаретних марок, то більш ніж придатний для бюджетного цінового сегменту.

Тютюн в Україні вирощувався у 8 областях – Харківській, Київській, Тернопільській, Донецькій, Черкаській, Житомирській, Івано-Франківській областях та Криму. За даними на 2009 рік кількість сортів тютюну, який вирощували в Україні, досягав 14, але, на жаль, багато з цих сортів не завжди підходять до рецептури сучасних тютюнових сумішей.

За останні роки площа для вирощування тютюну дуже скорочувалася, досягнувши свого критичного мінімуму. У промислових цілях тютюн практично не виробляється. Але, незважаючи на це, тютюн дуже популярний серед місцевих фермерів, також люди вирощують тютюн для особистого користування. Адже крім цигарок тютюн так само гарний у домашньому господарстві, наприклад, як добрива для рослин. Також його застосовують для захисту рослин від шкідників, а хтось просто висаджує для краси, адже як писалося раніше, тютюн має дуже гарне цвітіння.

Ви завжди можете придбати сигарети у нас на сайті з безкоштовною доставкою Cig-Poshta.

 


 

Опубліковано

Чим сигарети відрізняються від сигарил та сигар?

Незважаючи на те, що різні тютюнові вироби вже роками продаються на ринку, для багатьох залишається питання: «У чому різниця між сигаретою, сигарилою та сигарою?». Ці тютюнові вироби та принцип куріння схожий, але є й багато відмінностей. Давайте разом вивчимо цю тему і відповімо на кілька ключових питань: які відмінності між сигаретами та сигарилами, сигарами? Як правильно курити сигари та сигарили? Куріння сигар та сигарил безпечніше, ніж куріння сигарет? І чому сигарили стають популярнішими?

Що таке сигарета, сигарила та сигара? І чим вони відрізняються?

Сигара – це тютюновий виріб зі скрученого листя тютюну. Сигари призначені для куріння шляхом вдихання диму, що утворюється при тлінні тютюнового листя. При цьому сигари не передбачають такої глибокої затяжки димом, як у сигарет.

Сигарила – це міні-версії сигар, тютюнові вироби, виготовлені за тією ж технологією, що сигари.

Сигарета – це тютюновий виріб невеликого розміру, що складається з нарізаного тютюну, фільтра (бувають і без фільтра) та паперової обгортки. Цигарки призначені для куріння, тобто для вдихання диму, що утворюється внаслідок горіння тютюну та паперової оболонки.

З точки зору складу та конструкції сигарети, сигари та сигарили відрізняються низкою факторів:

 • Обгортковий матеріал. Сигарилу і сигару загортають у тютюновий лист або замінник паперу з тютюном у складі. Для оболонки найчастіше використовують листя тютюну сорту Берлей. Цигарки завжди загортають у цигарковий папір.
 • Розмір. Сигарили і сигари завжди більші за сигарети і за довжиною, і за діаметром, і за вагою. Середня довжина сигарили становить 10 см, сигари – 12 см. Для порівняння, довжина сигарети – близько 7 см.
 • Діаметр сигарети може змінюватись від 7.95 мм до 6.05 мм, при цьому стандартна сигарета має діаметр 7.65 мм. Сигарили, як правило, товщі – близько 9 мм, а сигари мають найбільший діаметр – від 42 до 52 мм.
 • Вага тютюну у стандартній сигареті від 0.5 до 1 грам. Сигарила зазвичай містить близько 3 г тютюну, сигара може містити від 5 до 20 г чистого тютюну.
 • Обробка тютюну. У виробництві сигарил і сигар використовують чистий, нарізаний тютюн високої якості, без смакових добавок. Для виробництва цигарок йде подрібнений тютюн із додаванням сигаретних соусів.

Як курити сигари, сигарили та сигарети? Чи є відмінності?

Як курити цигарку правильно?

З погляду процесу та техніки куріння, сигара – це один із найскладніших і неочевидних тютюнових виробів. Якщо на те, щоб викурити сигарету, достатньо кількох хвилин, то процес куріння сигари – це ціле дійство, ритуал, що займає від 30 хвилин до 2 годин.

Крок 1: обрізати сигару

Кінчик сигари (з того кінця, що підноситься до рота) зазвичай “запаяний”. Перш ніж почати курити сигару, потрібно її обрізати. Найкраще робити це за допомогою каттера: сигарної гільйотини, спеціального ножа чи ножиць. Не варто відкушувати кінчик зубами або відрізати звичайним ножем, щоби не пошкодити сигару. Щоб правильно обрізати сигару, знайдіть лінію на обгортці (приблизно на відстані 3 мм від кінчика сигари, зафіксуйте лезо і одним швидким рухом зріжте сигарну шапочку).

Крок 2: прикурити сигару

Тютюн у сигарі дуже чутливий до запахів, тому для прикурювання використовуємо газові запальнички або дерев’яні сірники. Найзручніше прикурювати сигару турбозапальничкою. Не користуйтеся бензиновими запальничками або картонними сірниками, оскільки дим від них має запах і може зіпсувати смак сигари. Щоб запалити сигару, розмістіть сигару між великим та рештою пальців, щоб її зручно було обертати. Піднесіть кінчик сигари до полум’я та повільно обертайте по колу. Не поспішайте, сигара не повинна спалахнути. Потрібно щоб вона почала рівномірно тліти по колу. Також можна подути на запалений кінчик, щоб переконатися, що сигара тліє по колу.

Крок 3: правильно затягуватися сигарою

На відміну від сигаретного диму, дим від сигар не вдихають у легені, оскільки вони мають гарячий і міцний дим, що може зашкодити горлу та легеням. Тому дим сигар просто смакують у роті, і видихають. У палінні сигари строгих правил немає – головне не поспішати, але й надто повільне куріння призведе до того, що сигара згасне.

Крок 4: докурити чи згасити сигару

Після закінчення куріння сигару гасити не потрібно, можна просто покласти її в середину попільнички, і вона сама через 2-3 хвилини перестане тліти.

Як курити сигарилу?

Проблема, з якою стикаються любителі сигар, полягає в тому, що на це немає часу, оскільки куріння займає 1–2 години. Сигарили – це вирішення проблеми, яке надає схожий смак за короткий час. Сигарили також підходять для новачків у світі сигар або любителів сигар, які шукають зручний та швидкий спосіб насолодитися справжнім смаком тютюну. Як правильно курити сигарилу?

 1. Прикурюємо сигарилу з протилежного боку від фільтра. Для прикурювання сигарети можна використовувати будь-який вид запальничку або сірники.
 2. Дим не потрібно вдихати у легені – смакуємо його у роті та випускаємо. Спосіб куріння аналогічний до сигар.
 3. Тримати сигарилу рекомендують великим та вказівним пальцем.
 4. Коли сигарила дотліє до кінця, необхідно згасити її в попільничці до повного згоряння.

Як курити цигарку?

 1. Цигарки палити набагато простіше та швидше. Вибираємо кращий формат, міцність та смак сигарети (з або без капсули). Ви завжди можете ознайомитись з асортиментом та замовити цигарки з безкоштовною доставкою Нової пошти на нашому сайті: https://cig-poshta.in.ua/
 2. Дістаємо сигарету з пачки і беремо її в руки будь-який зручний метод. Найпростіший спосіб тримати сигарету – це між середнім та вказівним пальцем, долонею вниз.
 3. Беремо сигарету до рота і прикурюємо. Для прикурювання сигарети можна використовувати будь-який вид запальнички або сірники.
 4. Коли цигарка починає тліти, потрібно зробити кілька коротких затяжок, щоб запалити тютюн.
 5. Вдихніть сигаретний дим, потримайте його в роті для охолодження і тільки потім вдихайте в легені. Не забувайте під час вдиху, виймати цигарку з рота.
 6. Після того, як цигарка згоряє, залишається попіл. Необхідно акуратно зтрусити його в попільничку, щоб не зіпсувати одяг. Коли сигарета згоріла до кінця, обов’язково загасіть сигарету і переконайтеся, що вона згасла. У жодному разі, не можна залишати не погашену сигарету, це може спровокувати пожежу.

Куріння сигар та сигарил безпечніше, ніж куріння сигарет?

Безпечних цигарок не буває. Сигарили та сигари також містять нікотин, вони шкідливі та призводять до нікотинової залежності. Перехід від куріння сигарет до сигар або сигарил шкідливий, тому що залишається звичка вдихати сигаретний дим у легені. Чим більше сигар викурює курець і чим глибше вдихає, тим вище ризики.

Які є відомі бренди сигарил та сигарет?

Міжнародні тютюнові компанії виробляють сигарили під назвами відомих сигаретних брендів, таких як Marlboro, Chesterfield, L&M, Bond Street, Next. На жаль такі сигарили не продаються на українському ринку. Вони представлені на тютюнових ринках Німеччини, Франції, Італії, Португалії, Іспанії та інших країн.

Згідно з європейським законодавством, продукт вважається сигарилою, якщо складається на 100% з тютюну, інакше немає податкової вигоди для виробництва таких продуктів. Тому більшість сигарил на європейському тютюновому ринку використовують для обгортки виключно тютюновий лист, а не папір у складі з тютюном.

На українському ринку вибір сигарил дуже обмежений. Основні пропозиції: Marvel, Harvest, Captain Black, Café Creme, Moods, Al Capone.

Кубинські сигари продаються під брендами: Hoyo De Monterrey, Romeo Y Julieta, Partagas, Trinidad, Cohiba, Montecristo, Punch.

Cig-Poshta – офіційні сигарети з безкоштовною доставкою.

Опубліковано

Чи бувають сигарети без нікотину, і як таке взагалі можливо?

Сьогодні ми все частіше зустрічаємося з безлактозним молоком, капучино без кофеїну та булочки без глютена. Але чи можливі cигарети без нікотину, давайте розбиратися.

Чи є сигарети без нікотину?

Почнемо одразу з головного. Так, сигарети без нікотину існують, але неправильно називати їх сигаретами.

За визначенням, сигарети виготовлені з тютюну, а тютюн завжди містить нікотин. Безнікотинові сигарети або трав’яні сигарети за визначенням сигаретами не є, але їх продовжують називати так через візуальну схожість, форму, а також спосіб вживання шляхом куріння.

Трав’яна сигарета (сигарета на травах) ) — це продукт, що візуально нагадує сигарету, але замість тютюну наповнений сумішшю висушених трав або міксом трав і тютюну. Зверніть увагу, йдеться саме про трави (лікувальні або пряні), а не про “траву” (висушені коноплі, що містить канабіноїди). Якщо в ролі наповнювача використовується лише трав’яна суміш, то таку “сигарету” можна назвати безнікотиновою. А якщо і трави, і тютюн, то нікотин у димі такого виробу збережеться. Найвідоміші різновиди сигарет на травах – це індійські біді та нірдош.

Біді – це традиційні сигарети з Індії та Південної Азії, наповнені сумішшю трав та тютюну, загорнуті в лист коромандельського чорного дерева та закріплені ниткою.

Нірдош – це назва бренду сигарет на травах, яка стала збірним ім’ям трав’яних сигарет. Нірдош та аналоги – це чисто трав’яна сигарета, без нікотину. У складі нірдош мікс трав та прянощів: кмин, чебрець, м’ята, кориця, базилік, куркума, гвоздика, солодка, коромандельська хурма, калган, женьшень, жасмин, алтей.

Існує помилкова думка, що сигарети на травах менш шкідливі, ніж звичайні сигарети з тютюном.

По-перше, в результаті згоряння трав утворюється дим, що містить смоли, чадний газ та інші продукти горіння. Вдихати такий дим шкідливо так само, як і тютюновий дим. Продукти горіння (саме вони, а не нікотин) – це головний фактор, що провокує онкозахворювання. Законодавство багатьох країн вимагає додавати на пачки трав’яних безнікотинових сигарет медичне попередження: “Трав’яні сигарети небезпечні для здоров’я. Вони виробляють смолу та чадний газ.”

По-друге, у трав’яних сигаретах з домішками тютюну також міститься нікотин, відповідно, це не позбавляє і перешкоджає нікотиновій залежності.

По-третє, багато трав та прянощів є сильними алергенами. Якщо у вас є алергія на спеції та трави, до трав’яних сигарет потрібно ставитися дуже обережно.

Чи можуть трав’яні сигарети замінити звичайні?

Найчастіше ні, не можуть. Смак, відчуття та запах від цигарок на травах сильно відрізняються від звичайних. Незважаючи на видиму подібність, перехід на трав’яні сигарети не дозволить відтворити смак та звичний курильний ритуал. Це швидше самодостатній продукт зі своїми особливостями, а не замінник сигарет із тютюном.

Якщо ви шукаєте щось схоже на сигарети, але здатне суттєво знизити шкоду здоров’ю, скоріше варто дивитися у напрямку систем нагрівання тютюну, ніж трав’яних сигарет.

Для чого нікотин у сигаретах?

Нікотин – це природна хімічна речовина, яка виробляється декількома видами рослин (найчастіше пасльоновими), у тому числі тютюном. Також нікотин (наприклад, для електронних сигарет) виробляють синтетичним шляхом. Здатність накопичувати нікотин у листі, стеблах або плодах – це форма природного захисту рослин від комах, черв’яків та грибів. Листя та стебла всіх видів тютюну теж містять нікотин. Тому коректніше запитувати “звідки нікотин у сигаретах”, а не “для чого”.

Як дізнатися скільки нікотину в моїх сигаретах

Вміст нікотину в сигареті вимірюється у міліграмах і зазвичай вказується на пачках. Не плутайте вміст нікотину зі смолами. Вміст нікотину у сигареті рідко перевищує 1 мг. Найчастіше йдеться про дозування 0.3-0.7 мг. У суперлегкій формі – навіть 0.1 мг.

Класифікація сигарет за міцністю, вмістом смол та нікотину тут: Сигарети за міцністю. Від найміцніших до слабких

Міцність сигарет можна також спробувати визначити за кольором пачки. Більш міцні сигарети зазвичай продаються в червоних, коричневих, темних пачках, а сигарети, які містять менше нікотин і смол і нікотину, – в білих, блакитних, сріблястих упаковках.

Cig-Poshta – офіційний реселер сигарет компанії Філіп Морріс. Переходь за посиланням, щоб подивитись асортимент.

 

Опубліковано

Як роблять сигарети? Все про тютюн: сорти, вирощування, сушіння

Тютюн – це рослина, листя і стебла якого є головним компонентом сигарет, сигар, стіків для нагрівання тютюну та інших тютюнових виробів. Тютюн родом з Південної Америки, але нині його вирощують у більш ніж 30 країнах світу — від Бразилії до Греції, від Туреччини до Китаю.

Для виробництва сигарет використовуються 3 основні види тютюну: Берлі, Вірджинія та Орієнтал. У кожного сорту свій характерний аромат, колір та смак. Їх змішують у різних пропорціях, щоб отримати потрібний смак та міцність.

Види (сорти) тютюну

Тютюн Вірджинія відомий своїм м’яким та солодким смаком. Вірджинія – єдиний сорт тютюну, який використовують не тільки у складі сумішей, але і в чистому вигляді. Висушений тютюновий лист Вірджинії легко впізнати. При сушінні він набуває яскравого золотисто-жовтого кольору.

Тютюн сорту Вірджинія невибагливий і може рости практично в будь-якому відносно теплому кліматі. Найчастіше Вірджинію вирощують в Аргентині, Бразилії, Китаї, Індії, Танзанії та США. 

У сорту Берлі (Берлей) насичений і виразний смак, досить міцний, але з легкими шоколадними нотками. У процесі сушіння тютюновий лист втрачає більшу частину цукру і набуває ще міцнішого “тютюнового” смаку. У висушеного тютюнового листка сорту Берлі з’являється характерний шоколадний колір. Чим довше сушився лист і чим менший в ньому вміст води, тим темнішим буде його колір.

 Більшість світового врожаю тютюну сорту Берлі збирається в Аргентині, Бразилії, Італії, Малаві та США.

 Сорт Орієнтал вирощується у багатьох країнах світу. Тютюновий лист цього виду має м’який аромат із кислинкою. Цей сорт тютюну вирощують у сухому ґрунті. Щоб зберегти вологу, рослина запускає захисний механізм – листя покривається тонким шаром олії, щоб запобігти випаровуванню води. Ці натуральні масла на листі роблять тютюн особливо ароматним.

Листя тютюну Орієнтал містять лише 1% нікотину і вміщують у собі відносно невелику кількість цукру.

 Як виробляються сигарети

Тютюновий лист проходить довгий шлях від самої рослини на плантації до готової сигарети.

Перший етап обробки зібраного тютюну – це сушіння.

Спосіб сушіння тютюну впливає на смак, міцність та аромат. Під час сушіння крохмаль у листі перетворюється на цукор, а сам лист змінює колір та текстуру. Різні сорти тютюну прийнято висушувати різними способами, щоб отримуати різні текстури та смаки тютюну:

 • За допомогою повітря. Листя залишають висихати природним шляхом у спеціальних приміщеннях, що продуваються повітрям при кімнатній температурі. Листя розвішують, щоб збільшити площину контакту листка з повітрям. Найчастіше таким чином сушать тютюн сорту Берлі. Сушіння триває до того моменту, коли лист тютюну стає сухим на дотик і набуває світло-коричневого кольору.
 • Шляхом прогрівання. Листя тютюну розвішують для сушіння в укриттях із спеціальним підігрівом і залишають приблизно на тиждень. Ця технологія висушування дозволяє зберегти природний цукор у рослині. Саме цим способом висушують тютюн Вірджинія. 
 • На відкритому сонці. Листя тютюну вивішують на вулиці і піддають впливу прямих сонячних променів протягом 12-30 днів. Листя, висушені на сонці, зберігають високий вміст цукру.

Другий етап – це сортування. Висушене листя тютюну сортується за якістю, сортами, кольором, походженням. Виходить, що все-таки рекламне кліше “ретельно відібране листя” – це не фігура мови.

Третій етап – очищення. Відсортований за різними категоріями тютюн очищають від піску, частинок ґрунту, пилу, а потім упаковують і доставляють на виробництво.

Четвертий етап – лабораторний аналіз та змішування. Після лабораторного аналізу характеристик кожної партії починається створення так званої мішки (англійською – blend). Тютюнове листя різних сортів і років урожаю змішується в потрібних пропорціях, щоб отримати той самий смак, до якого звикли курці кожної конкретної марки. Чимось це нагадує змішування робусти та арабіки, щоб отримати певний смак кави на виході.

Кінцевий смак та аромат тютюну залежать від багатьох факторів: сорту, умов вирощування (погода, вологість, тип ґрунту) та сушіння тютюну, віку рослини, типу листя. Ці фактори впливають на вміст нікотину в тютюні. Наприклад, молодше листя з верхньої частини тютюнового куща має більш високий вміст нікотину і більш насичений смак.

П’ятий етап – ферментація, соусування. На цьому кроці готові тютюнові суміші просочують спеціальними соусами, які дозволяють зберегти консистенцію і аромат тютюну.

На останньому етапі тютюн подрібнюють до потрібного розміру, загортають у сигаретний папір, кріплять фільтри.

Інші способи вживання тютюну

Сигарети – це не єдиний відомий людству спосіб споживання тютюну. Протягом століть тютюн обробляли та споживали різноманітними методами, включаючи куріння, жування тощо. Кожен із цих способів вживання тютюну вимагає специфічної обробки. Тому звертайте увагу на те, які продукти та з яким тютюном ви купуєте.

 • Дрібно нарізаний тютюн (Fine-cut) – це загальна назва тютюну, який переважно використовується у домашніх тютюнових виробах (самокрутках). У нього зазвичай дрібно нарізане листя (з шириною менше 1,5 мм).
 • Тютюн для трубки. Тютюн для трубок (трубковий тютюн) є сумішшю обробленого і ферментованого тютюну, який зазвичай нарізають на волокна 1-3 мм (крупна нарізка). Такий тютюн набивають у трубку, розпалюють і через мундштук втягують дим тютюну, що горить.
 • Традиційний європейський нюхальний та жувальний тютюн. Жувальний тютюн зазвичай дуже дрібно подрібнюють, підсолоджують і пакують у невеликі пакетики або просто спресовують у невеликі кубики. Для вживання його кладуть за щоку та повільно розсмоктують. Нюхальний тютюн теж дуже дрібно нарізають при виробництві, після чого він проходить кілька етапів ферментації. Виробники також часто можуть додавати в жувальний та нюхальний тютюн різні ароматизатори та добавки (лаванду, гвоздику, жасмин, ром, віскі тощо)
 • Тютюн для кальянів. Тютюнова суміш для кальянів зазвичай складається з подрібненого або рваного листя тютюну. Тютюн для кальяну найчастіше виробляється на основі тютюну Вірджинія та Берлі, рясно змішаних із різними смаковими добавками. По суті смак та аромат кальянної суміші визначається насамперед смаковими добавками та ароматизаторами, а не сортами тютюну.
 • Тютюн для систем нагрівання тютюну. Пристрої для нагрівання тютюну працюють лише зі спеціальними стіками. Тютюн для таких стіків подрібнюють до порошкоподібного стану, просочують гліцерином, пресують та нарізають смужками. Після чого укладають усередину стіків. Така технологія обробки застосовується спеціально для того, щоб при нагріванні стік легко вивільняв тютюновий аерозоль.

Cig-Poshta – офіційні сигарети з безкоштовною доставкою.

Опубліковано

З чого зроблені сигарети? Основні компоненти

Кожен курець колись цікавився, з чого складаються сигарети. Адже, крім тютюну, в сигареті «криються» й інші, не менш важливі компоненти, без яких неможливо уявити сучасні сигарети. У цій статті зібрали для вас ґрунтовний матеріал про всі компоненти сигарети.

Основні компоненти сигарети

Щоб зрозуміти конструкцію сигарет, давайте розкладемо сигарету на основні елементи:

 1. Перший і найважливіший компонент – це, звичайно ж, тютюнова мішка (суміш тютюну), тобто подрібнений тютюн. Мішка зазвичай складається із спеціально відібраної суміші тютюну трьох основних сортів – Вірджинія, Берлі та Орієнтал.
 2. Другий, але не менш важливий компонент – це сигаретний папір, у який загортають дрібно нарізаний тютюн.
 3. Третій компонент, без якого складно уявити сучасну сигарету – фільтр, який призначений для скорочення кількості диму та його компонентів, які потрапляють до організму курця. Фільтр, у свою чергу, теж загортається у спеціальний фільтровий папір.
 4. І вже наприкінці, за допомогою обідкового паперу, фільтр «приєднується» до загорнутої в сигаретний папір тютюнової суміші.

Також у сигаретах можуть бути деякі додаткові компоненти, оскільки тютюн, при виробництві, може оброблятися різними допоміжними речовинами і збагачуватися додатковими інгредієнтами, в т.ч. соусами (речовинами, що зберігають вологість та пластичність тютюнового листа),  характерними для кожної марки сигарет.

компоненти сигарети - купити сигарети на CigPoshta

Тютюнова мішка

Тютюнова мішка – це суміш тютюну різного сорту та походження, яка забезпечує винятковий та особливий смак марки сигарет. Як правило, у різних марок цигарок тютюнові мішки відрізняються один від одного, а досвідчений курець з легкістю відрізнить “свою” тютюнову мішку від іншої.

Часто можна почути про “американську мішку”. “Американська мішка” – це поєднання трьох основних видів тютюну (Вірджинія, Орієнталь та Берлей), а також різних соусів, які додаються до тютюну. Соуси зберігають вологість тютюну та його аромат.

Також існує “британська мішка”, яка складається в основному з тютюну Вірджинія і не містить соусів та добавок.

Більш детально про те, який буває тютюн, і як виглядає поетапно виробництво сигарет можна почитати тут.

Сигаретний папір

При виробництві сигарет використовують спеціальний папір, який обов’язково повинен пропускати повітря. Основне завдання цього паперу – стабільне та рівномірне формування попелу під час куріння. Такий сигаретний папір також безпосередньо впливає на рівень концентрації компонентів, які потрапляють у легені курця. Наприклад, папір вищої пористості,  а отже і повітропроникності, використовується при розробці сигарет з низьким вмістом смол. І навпаки – для сигарет із високим вмістом смол використовують папір із нижчою пористістю.

Сигаретний папір повинен мати наступні характеристики:

 • Горіти повільно
 • Не мати смаку
 • “Зв’язувати” попіл, тобто, не давати йому випаровуватися на всі боки
 • Пропускати повітря

Сигаретна бумага - купити сигарети на на Cig-Poshta

Фільтри

Фільтр зазвичай вироблений з пористого матеріалу, наприклад, щільно спресованого паперу, вати, який кріпиться до кінця сигарети або сигари. Фільтр у сигареті потрібен в основному для того, щоб скоротити кількість диму, який потрапляє в організм курця, а також щоб стримувати певні (не найкорисніші) компоненти цього диму від потрапляння в легені курця. Відповідно, фільтр повинен убирати в себе вологу, смоли, різні домішки, а також регулювати концентрацію нікотину, який потрапляє в організм курця.

Регулярне використання фільтрів у сигаретах розпочалося у 1950-х роках. Саме це відіграло значну роль у розвитку тютюнової промисловості та дозволило значно скоротити рівень концентрації смол, які потрапляють до організму людини під час куріння.

Більшість фільтрів виготовляють із органічного волокна — целюлози.

За конструкцією фільтри бувають простими та комбінованими. Останні складаються з 2-х і більше компонентів, наприклад целюлозно-ацетатний фільтр + паперовий фільтр. Детальний матеріал на тему фільтрів ми вже публікували раніше.

Типи сигаретних фільтрів - купити сигарети на CigPoshta

До речі, ви можете здивуватися, але одним із компонентів сигаретного фільтра також може бути активоване вугілля. Цей компонент використовують у фільтрах дедалі частіше, адже він відомий своєю здатністю вибірково видаляти деякі токсичні компоненти диму. Також фільтр може містити різноманітні смакові капсули. Докладніше про такі сигарети з капсулами можна дізнатися в одному з наших попередніх матеріалів.

Вентилювання сигарети

Якщо ви хоч раз тримали сигарету в руках, ви мали помітити характерні дірочки на обідку фільтра. А ви колись замислювалися, навіщо вони потрібні? Адже навряд чи сигарету дірявитимуть просто для краси…

Як виявилося, ці маленькі отвори необхідні для так званого «вентилювання» сигарети. Цигарки вентилюються за рахунок повітропроникності сигаретного паперу і через ці дірочки на обідку фільтра. Якщо спробувати пояснити по-простому, то вентилювання відбувається саме тоді, коли курець робить затяжку. У цей момент, за рахунок натуральних властивостей сигаретного паперу та отворів на фільтрі, потік диму розріджується потоком повітря. Насамперед цей процес дозволяє знизити рівень концентрації смол, нікотину та монооксиду вуглецю, які потраплять в організм курця, а також регулюють міцність сигарет. До речі, і про міцність ми також написали раніше.

Також нагадаємо, що на нашому сайті можна купити сигарети від офіційного виробника. Весь асортимент – у каталозі.

Cig-Poshta – офіційні сигарети з безкоштовною доставкою.