Незважаючи на те, що різні тютюнові вироби вже роками продаються на ринку, для багатьох залишається питання: «У чому різниця між сигаретою, сигарилою та сигарою?». Ці тютюнові вироби та принцип куріння схожий, але є й багато відмінностей. Давайте разом вивчимо цю тему і відповімо на кілька ключових питань: які відмінності між сигаретами та сигарилами, сигарами? Як правильно курити сигари та сигарили? Куріння сигар та сигарил безпечніше, ніж куріння сигарет? І чому сигарили стають популярнішими?
Що таке сигарета, сигарила та сигара? І чим вони відрізняються?
Сигара – це тютюновий виріб зі скрученого листя тютюну. Сигари призначені для куріння шляхом вдихання диму, що утворюється при тлінні тютюнового листя. При цьому сигари не передбачають такої глибокої затяжки димом, як у сигарет.
Сигарила – це міні-версії сигар, тютюнові вироби, виготовлені за тією ж технологією, що сигари.
Сигарета – це тютюновий виріб невеликого розміру, що складається з нарізаного тютюну, фільтра (бувають і без фільтра) та паперової обгортки. Цигарки призначені для куріння, тобто для вдихання диму, що утворюється внаслідок горіння тютюну та паперової оболонки.
З точки зору складу та конструкції сигарети, сигари та сигарили відрізняються низкою факторів:
- Обгортковий матеріал. Сигарилу і сигару загортають у тютюновий лист або замінник паперу з тютюном у складі. Для оболонки найчастіше використовують листя тютюну сорту Берлей. Цигарки завжди загортають у цигарковий папір.
- Розмір. Сигарили і сигари завжди більші за сигарети і за довжиною, і за діаметром, і за вагою. Середня довжина сигарили становить 10 см, сигари – 12 см. Для порівняння, довжина сигарети – близько 7 см.
- Діаметр сигарети може змінюватись від 7.95 мм до 6.05 мм, при цьому стандартна сигарета має діаметр 7.65 мм. Сигарили, як правило, товщі – близько 9 мм, а сигари мають найбільший діаметр – від 42 до 52 мм.
- Вага тютюну у стандартній сигареті від 0.5 до 1 грам. Сигарила зазвичай містить близько 3 г тютюну, сигара може містити від 5 до 20 г чистого тютюну.
- Обробка тютюну. У виробництві сигарил і сигар використовують чистий, нарізаний тютюн високої якості, без смакових добавок. Для виробництва цигарок йде подрібнений тютюн із додаванням сигаретних соусів.
Як курити сигари, сигарили та сигарети? Чи є відмінності?
Як курити цигарку правильно?
З погляду процесу та техніки куріння, сигара – це один із найскладніших і неочевидних тютюнових виробів. Якщо на те, щоб викурити сигарету, достатньо кількох хвилин, то процес куріння сигари – це ціле дійство, ритуал, що займає від 30 хвилин до 2 годин.
Крок 1: обрізати сигару
Кінчик сигари (з того кінця, що підноситься до рота) зазвичай “запаяний”. Перш ніж почати курити сигару, потрібно її обрізати. Найкраще робити це за допомогою каттера: сигарної гільйотини, спеціального ножа чи ножиць. Не варто відкушувати кінчик зубами або відрізати звичайним ножем, щоби не пошкодити сигару. Щоб правильно обрізати сигару, знайдіть лінію на обгортці (приблизно на відстані 3 мм від кінчика сигари, зафіксуйте лезо і одним швидким рухом зріжте сигарну шапочку).
Крок 2: прикурити сигару
Тютюн у сигарі дуже чутливий до запахів, тому для прикурювання використовуємо газові запальнички або дерев’яні сірники. Найзручніше прикурювати сигару турбозапальничкою. Не користуйтеся бензиновими запальничками або картонними сірниками, оскільки дим від них має запах і може зіпсувати смак сигари. Щоб запалити сигару, розмістіть сигару між великим та рештою пальців, щоб її зручно було обертати. Піднесіть кінчик сигари до полум’я та повільно обертайте по колу. Не поспішайте, сигара не повинна спалахнути. Потрібно щоб вона почала рівномірно тліти по колу. Також можна подути на запалений кінчик, щоб переконатися, що сигара тліє по колу.
Крок 3: правильно затягуватися сигарою
На відміну від сигаретного диму, дим від сигар не вдихають у легені, оскільки вони мають гарячий і міцний дим, що може зашкодити горлу та легеням. Тому дим сигар просто смакують у роті, і видихають. У палінні сигари строгих правил немає – головне не поспішати, але й надто повільне куріння призведе до того, що сигара згасне.
Крок 4: докурити чи згасити сигару
Після закінчення куріння сигару гасити не потрібно, можна просто покласти її в середину попільнички, і вона сама через 2-3 хвилини перестане тліти.
Як курити сигарилу?
Проблема, з якою стикаються любителі сигар, полягає в тому, що на це немає часу, оскільки куріння займає 1–2 години. Сигарили – це вирішення проблеми, яке надає схожий смак за короткий час. Сигарили також підходять для новачків у світі сигар або любителів сигар, які шукають зручний та швидкий спосіб насолодитися справжнім смаком тютюну. Як правильно курити сигарилу?
- Прикурюємо сигарилу з протилежного боку від фільтра. Для прикурювання сигарети можна використовувати будь-який вид запальничку або сірники.
- Дим не потрібно вдихати у легені – смакуємо його у роті та випускаємо. Спосіб куріння аналогічний до сигар.
- Тримати сигарилу рекомендують великим та вказівним пальцем.
- Коли сигарила дотліє до кінця, необхідно згасити її в попільничці до повного згоряння.
Як курити цигарку?
- Цигарки палити набагато простіше та швидше. Вибираємо кращий формат, міцність та смак сигарети (з або без капсули). Ви завжди можете ознайомитись з асортиментом та замовити цигарки з безкоштовною доставкою Нової пошти на нашому сайті: https://cig-poshta.in.ua/
- Дістаємо сигарету з пачки і беремо її в руки будь-який зручний метод. Найпростіший спосіб тримати сигарету – це між середнім та вказівним пальцем, долонею вниз.
- Беремо сигарету до рота і прикурюємо. Для прикурювання сигарети можна використовувати будь-який вид запальнички або сірники.
- Коли цигарка починає тліти, потрібно зробити кілька коротких затяжок, щоб запалити тютюн.
- Вдихніть сигаретний дим, потримайте його в роті для охолодження і тільки потім вдихайте в легені. Не забувайте під час вдиху, виймати цигарку з рота.
- Після того, як цигарка згоряє, залишається попіл. Необхідно акуратно зтрусити його в попільничку, щоб не зіпсувати одяг. Коли сигарета згоріла до кінця, обов’язково загасіть сигарету і переконайтеся, що вона згасла. У жодному разі, не можна залишати не погашену сигарету, це може спровокувати пожежу.
Куріння сигар та сигарил безпечніше, ніж куріння сигарет?
Безпечних цигарок не буває. Сигарили та сигари також містять нікотин, вони шкідливі та призводять до нікотинової залежності. Перехід від куріння сигарет до сигар або сигарил шкідливий, тому що залишається звичка вдихати сигаретний дим у легені. Чим більше сигар викурює курець і чим глибше вдихає, тим вище ризики.
Які є відомі бренди сигарил та сигарет?
Міжнародні тютюнові компанії виробляють сигарили під назвами відомих сигаретних брендів, таких як Marlboro, Chesterfield, L&M, Bond Street, Next. На жаль такі сигарили не продаються на українському ринку. Вони представлені на тютюнових ринках Німеччини, Франції, Італії, Португалії, Іспанії та інших країн.
Згідно з європейським законодавством, продукт вважається сигарилою, якщо складається на 100% з тютюну, інакше немає податкової вигоди для виробництва таких продуктів. Тому більшість сигарил на європейському тютюновому ринку використовують для обгортки виключно тютюновий лист, а не папір у складі з тютюном.
На українському ринку вибір сигарил дуже обмежений. Основні пропозиції: Marvel, Harvest, Captain Black, Café Creme, Moods, Al Capone.
Кубинські сигари продаються під брендами: Hoyo De Monterrey, Romeo Y Julieta, Partagas, Trinidad, Cohiba, Montecristo, Punch.
Cig-Poshta – офіційні сигарети з безкоштовною доставкою.