З чого зроблені сигарети? Основні компоненти

Історія сигарет Тютюн Характеристики сигарет

Кожен курець колись цікавився, з чого складаються сигарети. Адже, крім тютюну, в сигареті «криються» й інші, не менш важливі компоненти, без яких неможливо уявити сучасні сигарети. У цій статті зібрали для вас ґрунтовний матеріал про всі компоненти сигарети.

Основні компоненти сигарети

Щоб зрозуміти конструкцію сигарет, давайте розкладемо сигарету на основні елементи:

  1. Перший і найважливіший компонент – це, звичайно ж, тютюнова мішка (суміш тютюну), тобто подрібнений тютюн. Мішка зазвичай складається із спеціально відібраної суміші тютюну трьох основних сортів – Вірджинія, Берлі та Орієнтал.
  2. Другий, але не менш важливий компонент – це сигаретний папір, у який загортають дрібно нарізаний тютюн.
  3. Третій компонент, без якого складно уявити сучасну сигарету – фільтр, який призначений для скорочення кількості диму та його компонентів, які потрапляють до організму курця. Фільтр, у свою чергу, теж загортається у спеціальний фільтровий папір.
  4. І вже наприкінці, за допомогою обідкового паперу, фільтр «приєднується» до загорнутої в сигаретний папір тютюнової суміші.

Також у сигаретах можуть бути деякі додаткові компоненти, оскільки тютюн, при виробництві, може оброблятися різними допоміжними речовинами і збагачуватися додатковими інгредієнтами, в т.ч. соусами (речовинами, що зберігають вологість та пластичність тютюнового листа),  характерними для кожної марки сигарет.

компоненти сигарети - купити сигарети на CigPoshta

Тютюнова мішка

Тютюнова мішка – це суміш тютюну різного сорту та походження, яка забезпечує унікальний та особливий смак марки сигарет. Як правило, у різних марок цигарок тютюнові мішки відрізняються один від одного, а досвідчений курець з легкістю відрізнить “свою” тютюнову мішку від іншої.

Часто можна почути про “американську мішку”. “Американська мішка” – це поєднання трьох основних видів тютюну (Вірджинія, Орієнталь та Берлей), а також різних соусів, які додаються до тютюну. Соуси зберігають вологість тютюну та його аромат.

Також існує “британська мішка”, яка складається в основному з тютюну Вірджинія і не містить соусів та добавок.

Більш детально про те, який буває тютюн, і як виглядає поетапно виробництво сигарет можна почитати тут.

Сигаретний папір

При виробництві сигарет використовують спеціальний папір, який обов’язково повинен пропускати повітря. Основне завдання цього паперу – стабільне та рівномірне формування попелу під час куріння. Такий сигаретний папір також безпосередньо впливає на рівень концентрації компонентів, які потрапляють у легені курця. Наприклад, папір вищої пористості,  а отже і повітропроникності, використовується при розробці сигарет з низьким вмістом смол. І навпаки – для сигарет із високим вмістом смол використовують папір із нижчою пористістю.

Сигаретний папір повинен мати наступні характеристики:

  • Горіти повільно
  • Не мати смаку
  • “Зв’язувати” попіл, тобто, не давати йому випаровуватися на всі боки
  • Пропускати повітря

Сигаретна бумага - купити сигарети на на Cig-Poshta

Фільтри

Фільтр зазвичай вироблений з пористого матеріалу, наприклад, щільно спресованого паперу, вати, який кріпиться до кінця сигарети або сигари. Фільтр у сигареті потрібен в основному для того, щоб скоротити кількість диму, який потрапляє в організм курця, а також щоб стримувати певні (не найкорисніші) компоненти цього диму від потрапляння в легені курця. Відповідно, фільтр повинен убирати в себе вологу, смоли, різні домішки, а також регулювати концентрацію нікотину, який потрапляє в організм курця.

Регулярне використання фільтрів у сигаретах розпочалося у 1950-х роках. Саме це відіграло значну роль у розвитку тютюнової промисловості та дозволило значно скоротити рівень концентрації смол, які потрапляють до організму людини під час куріння.

Більшість фільтрів виготовляють із органічного волокна — целюлози. Цигарки з целюлозно-ацетатними фільтрами становлять понад 95% усіх цигарок світового ринку.

За конструкцією фільтри бувають простими та комбінованими. Останні складаються з 2-х і більше компонентів, наприклад целюлозно-ацетатний фільтр + паперовий фільтр. Детальний матеріал на тему фільтрів ми вже публікували раніше.

Типи сигаретних фільтрів - купити сигарети на CigPoshta

До речі, ви можете здивуватися, але одним із компонентів сигаретного фільтра також може бути активоване вугілля. Цей компонент використовують у фільтрах дедалі частіше, адже він відомий своєю здатністю вибірково видаляти деякі токсичні компоненти диму. Також фільтр може містити різноманітні смакові капсули. Докладніше про такі сигарети з капсулами можна дізнатися в одному з наших попередніх матеріалів.

Вентилювання сигарети

Якщо ви хоч раз тримали сигарету в руках, ви мали помітити характерні дірочки на обідку фільтра. А ви колись замислювалися, навіщо вони потрібні? Адже навряд чи сигарету дірявитимуть просто для краси…

Як виявилося, ці маленькі отвори необхідні для так званого «вентилювання» сигарети. Цигарки вентилюються за рахунок повітропроникності сигаретного паперу і через ці дірочки на обідку фільтра. Якщо спробувати пояснити по-простому, то вентилювання відбувається саме тоді, коли курець робить затяжку. У цей момент, за рахунок натуральних властивостей сигаретного паперу та отворів на фільтрі, потік диму розріджується потоком повітря. Насамперед цей процес дозволяє знизити рівень концентрації смол, нікотину та монооксиду вуглецю, які потраплять в організм курця, а також регулюють міцність сигарет. До речі, і про міцність ми також написали раніше.

Також нагадаємо, що на нашому сайті можна купити сигарети від офіційного виробника. Весь асортимент – у каталозі.

Cig-Poshta – офіційні сигарети з безкоштовною доставкою.