Які бувають фільтри у сигаретах та чим вони відрізняються

Історія сигарет Характеристики сигарет Цікаві факти

Найдетальніший гайд по сигаретних фільтрах. Зібрали інформацію про те, які види фільтрів бувають, які кращі та як розібратися, який саме фільтр у ваших сигаретах.

Нагадуємо, що обрати сигарети з різними фльтрами на будь-який смак ви можете на нашому сайті. Заходьте у каталог та купуйте сигарети від виробника на Cig-Poshta.

Що таке фільтр у сигареті та яку роль він відіграє

Сигаретний фільтр – це важливий елемент сучасних сигарет, зазвичай він має форму циліндра та складається з ацетатного волокна та інших фільтруючих елементів (наприклад, вугільного прошарку).

Фільтр у сигареті виконує одразу кілька задач. По-перше, він уловлює з диму крупні частки та запобігає їхньому потраплянню в організм курця. По-друге, фільтр створює досить довгий прошарок між тютюновою сигаретою та руками/губами курця. Завдяки цьому можна спокійно докурювати сигарету, не боячись обпекти пальці чи губи. Також, паління сигарет із фільтром відчувається як більш гігієнічне, аніж безфільтрових.

Перші сигаретні фільтри були створені та запатентовані у 1925 році угорським винахідником Борисом Айважем. У той час вони продавались окремо від сигарет, і їх треба було вставляти вручну (схоже до сучасних наборів для сигарет-самокруток). До речі, перші сигаретні фільтри виготовляли з крепового паперу. У 50-х роках з’явилося виробниче обладнання, що дозволяло об’єднувати тютюнову частину та фільтр у єдину сигарету. В той же період фільтри у сигаретах почали розглядати як спосіб трохи знизити шкоду від паління за рахунок  відфільтровування частини шкідливих продуктів горіння. Креп-папір з цією задачею не справлялся, і так з’явилися перші фільтри з ацетат-целюлози.

 Види фільтрів у сигаретах

Сигаретні фільтри можуть відрізнятися розміром, конструкцією, матеріалом, ступенем очищення.

Види сигаретних фільтрів за розмірами (відповідно до розміру сигарет):

  • 8 мм – Standard (Стандарт) 
  • 6 мм – Slim (Слім)
  • 4,5 мм – Super Slim (Супер слім). 
Види сигаретних фільтрів картинка
Види сигаретних фільтрів за товщиною сигарети

 

 Види сигаретних фільтрів за конструкцією, матеріалом, з якого виготовлено фільтр та ступенем очищення:

  • Звичайний ацетатний фільтр. Це найпростіші фільтри, що виготовляються з ацетат-целюлози. Можна сказати, що це класика серед фільтрів. У деяких марках сигарет використовуються вдосконалені версії ацетатних фільтрів — з більш щільною конструкцією чи захистом від розмокання паперу.
  • Подвійний фільтр. Це фільтри з дворівневим ступенем очищення. Зазвичай складаються з традиційної ацетатної частини і додаткого прошарку  ацетатного волокна з вкрапленнями вугілля. Наявність додаткового шару забезпечує кращий ступінь очистки.
  • Потрійний фільтр. Вважаються фільтрами нового покоління. У їхній конструкції до ацетатної та вугільної секцій додається повітряна камера. Завдяки повітряній камері дим додатково насичується повітрям, пом’якшує та балансує смак.
елементри сигаретного фільтра картинка
Компоненти сигаретного фільтру

В середину фільтру сигарет з кнопкою також вбудовується ароматична капсула. Більше про те, як властовоні сигарети з кнопкою ви можете почитати за посиланням: Все про сигарети з капсулою (кнопкою): що це, як і з чого роблять, як використовувати.

Як визначити, який фільтр у моїх сигарет?

Зазвичай інфомація про тип фільтру вказується на пачці сигарет за допомогою спеціального інфографічного маркування, як на прикладах нижче:

Bond Street з фільтром Recessed Plus Filter (потрійний фільтр з ацетатної частини, вугільного прошарку та повітряної камери).

Bond Street фільтр картинка
Bond Street з фільтром Recessed Plus Filter

 

L&M Loft Night Blue з Premium Recessed Filter (потрійний фільтр з ацетатної частини, вугільного прошарку та повітряної камери з потовщеною паперовою оболонкою).

L&M Loft Night Blue фільтр
L&M Loft Night Blue з Premium Recessed Filter

 

Marlboro Red з Firm Filter (ацетатий фільтр з пружною конструкцією).

Marlboro Red фільтр
Firm Filter у сигаретах Marlboro Red

 

Philip Morris з Nova filter (останнє покоління трьохрівневих фільтрів з капсулою)

Philip Morris фільтр
Philip Morris з Nova filter

Подивимося на типи фільтрів сигарет, доступних для замовлення на нашому сайті Cig-Poshta:

 

Parliament Carat Потрійний фільтр з повітряною камерою 
Parliament Night Blue Потрійний фільтр з повітряною камерою 
Parliament Aqua Blue Потрійний фільтр з повітряною камерою 
Parliament Silver Blue Потрійний фільтр з повітряною камерою 
Marlboro Red Ацетатний фільтр з пружною конструкцією
Marlboro Gold Ацетатний фільтр з пружною конструкцією
Marlboro Silver Подвійний фільтр (ацетатний + вугільний)
Marlboro Fine Touch Подвійний фільтр (ацетатний + вугільний)
L&M Red Потрійний фільтр з повітряною камерою
L&M Blue Потрійний фільтр з повітряною камерою 
L&M Loft Blue Потрійний фільтр з повітряною камерою
L&M Loft Double Splash Потрійний фільтр з повітряною камерою
L&M Loft Sea Blue Потрійний фільтр з повітряною камерою
Bond Street Premium Blue Потрійний фільтр з повітряною камерою
Bond Street Premium Silver Потрійний фільтр з повітряною камерою
Philip Morris Red Ацетатний фільтр

Сигаретні фільтри: вплив на екологію

Одна з важливих глобальних проблем, яку пов’язують з сигаретами —  це негативний вплив фільтрів на екологію. В середньому, у природному середовищі сигаретний фільтр розкладається близько 10 років. Якщо припустити, що один курець викурює пачку сигарет на день, то отримаємо 20 недопалків, що потрапляють на смітник щодня, та 600 — щомісяця.

І виробники сигарет, і дослідники та інженери по всьому світу активно працюють над розробкою eco-friendly біорозкладних сигаретних фільтрів. Це непроста задача, оскільки такі фільтри мають відповідати одночасно кільком критеріям: 

  • бути еко-френдлі,
  • виконувати головну задачу фільтру — очищати дим,
  • бути легко відтворюваними у серійному виробництві,
  • мати таку собівартість, яка дозволить зберегти їх доступними для споживачів. 

Наприклад, німецька компанія McAirlaid‘s, що спеціалізується на виготовленні айрлайду (целюлозне біоволокно), випустила біорозкладні фільтри Genia, виготовлені з целюлози. Такі фільтри розкладаються в природі за пару тижнів.

Також набувають популярності повністю біорозкладні сигарети — де б розкладалися не лише сигаретні недопалки, а порожня пачка. Перший продукт такого типу розробила компанія з Південної Африки — Woodland Craft. Замість папіросного паперу тут невибілений папір, фільтр виготовлено з деревинної маси. Сама ж пачка зроблена з переробленого та біорозкладного паперу, навіть чорнила, що використовуються для друку на пачці, виготовлені з сої.

Cig-Poshta – офіційні сигарети з безкоштовною доставкою.