Які бувають фільтри у сигаретах та чим вони відрізняються

Історія сигарет Характеристики сигарет Цікаві факти

Найдетальніший гайд по сигаретних фільтрах. Зібрали інформацію про те, які види фільтрів бувають, які кращі та як розібратися, який саме фільтр у ваших сигаретах.

Нагадуємо, що обрати сигарети з різними фльтрами на будь-який смак ви можете на нашому сайті. Заходьте у каталог та купуйте сигарети від виробника на Cig-Poshta.

Що таке фільтр у сигареті та яку роль він відіграє

Сигаретний фільтр – це важливий елемент сучасних сигарет, зазвичай він має форму циліндра та складається з ацетатного волокна та інших фільтруючих елементів (наприклад, вугільного прошарку).

Фільтр у сигареті виконує одразу кілька задач. По-перше, він уловлює з диму крупні частки та запобігає їхньому потраплянню в організм курця. По-друге, фільтр створює досить довгий прошарок між тютюновою сигаретою та руками/губами курця. Завдяки цьому можна спокійно докурювати сигарету, не боячись обпекти пальці чи губи. Також, паління сигарет із фільтром відчувається як більш гігієнічне, аніж безфільтрових.

Перші сигаретні фільтри були створені та запатентовані у 1925 році угорським винахідником Борисом Айважем. У той час вони продавались окремо від сигарет, і їх треба було вставляти вручну (схоже до сучасних наборів для сигарет-самокруток). До речі, перші сигаретні фільтри виготовляли з крепового паперу. У 50-х роках з’явилося виробниче обладнання, що дозволяло об’єднувати тютюнову частину та фільтр у єдину сигарету. В той же період фільтри у сигаретах почали розглядати як спосіб трохи знизити шкоду від паління за рахунок  відфільтровування частини шкідливих продуктів горіння. Креп-папір з цією задачею не справлялся, і так з’явилися перші фільтри з ацетат-целюлози.

 Види фільтрів у сигаретах

Сигаретні фільтри можуть відрізнятися розміром, конструкцією, матеріалом, ступенем очищення.

Види сигаретних фільтрів за розмірами (відповідно до розміру сигарет):

  • 8 мм – Standard (Стандарт) 
  • 6 мм – Slim (Слім)
  • 4,5 мм – Super