Все про сигарети з капсулою (кнопкою): що це, як і з чого роблять, як використовувати

Виробництво Тютюн Характеристики сигарет Цікаві факти

В останнє десятиліття в Україні набули популярності так звані сигарети з кнопками (смаковими капсулами). Зібрали докладну інформацію про те, як використовувати сигарети з кнопками; звідки вони взялися; з чого виготовлені капсули; які бувають смаки; як правильно лопнути капсулу; чи шкодять здоров’ю сигарети з капсулою та інше.

 

 

 

 

Що таке сигарети із капсулою?

Сигарета з капсулою (ще називають сигарета з кнопкою) – це звичайна сигарета, всередину якої в фільтр вбудована капсула, наповнена ароматизованим розчином. При натисканні на фільтр в потрібному місці (на так званій кнопці), капсула лопається і насичує ароматом сигаретний дим. Якщо не натискати кнопку на сигареті, то можна продовжувати курити капсульну сигарету як звичайну. Назва «кнопка» з’явилася завдяки значку кнопки, зображеному на фільтрі сигарети, а також завдяки звуку клацання при натисканні на капсулу.

Перші ароматизовані сигарети з ментолом з’явилися, тільки подумайте, вже 100 років тому, на початку ХХ століття. У 1960-их виробники спробували створити перші сигарети з капсулами. Правда, тоді нікому ще не спало на думку наповнити капсули ароматизатором і таким чином змінювати смак диму. У 60-х капсули, наповнені водою, розглядали як елемент фільтра, що забезпечує більш якісне очищення диму (насправді, це не так). І лише у 2008 році в Японії з’явилися перші сигарети з ароматизованими капсулами, наближені до того, якими ми знаємо їх зараз.

З чого роблять капсули у сигаретах?

Капсула в сигаретах – це маленька гелеподібна кулька сферичної форми, наповнена ароматизованим складом. Діаметр капсули становить 1-6 мм, залежно від формату сигарети. Оболонка капсули зроблена з желатину, того ж, що використовується у кулінарії. Усередині капсули знаходиться ароматизований розчин, що має масляну консистенцію. При виробництві можуть використовуватися як натуральні, так і синтетичні ароматизатори, розчинені в маслянистій рідині на основі тригліцериду. Тригліцериди – це рідкі складні жири, присутні у багатьох продуктах харчування. Наприклад, у рослинних та тваринних жирах.

 Капсула розміщується всередині ацетатної волокнистої частини сигаретного фільтра. Робиться це ще на етапі виробництва сигарети, тому додати капсулу до сигарети самостійно не вийде.

Як лопнути капсулу у сигареті?

Щоб лопнути капсулу в сигареті, знайдіть на фільтрі місце, позначене зображенням кнопки. Сильно стисніть фільтр пальцями в цьому місці. Як тільки почуєте характерний “клік”, можна відпускати. Капсула раздавлена, аромат уже випущений у фільтр. Деякі курці іноді надають перевагу лопати капсулу зубами. Теж спосіб, звичайно, але натискання пальців зазвичай достатньо.

Які бувають смаки капсул у кнопкових сигаретах?

Правильно буде сказати – практично будь-які. Найпоширеніший смак у капсулах – ягідно-ментоловий, одночасно солодкий та свіжий. Також популярні фруктові (особливо екзотичні), цитрусові, шоколадні.

Поширені смаки капсульних ароматизаторів перегукуються з харчовими та парфумерними ароматами та включають трав’яні, кондитерські, квіткові, фруктові, пряні аромати, а також ваніль, каву, шоколад, вершки, м’яту, ментол, зелень, лаванду, кардамон, мускатний горіх, корицю, каскарилу, сандалове дерево, мед, жасмин, імбир. Ці ароматизатори можуть використовуватися в чистому вигляді, окремо або комбінуватися (наприклад, м’ята та ментол або апельсин та кориця).

Трапляються також сигарети «на дві кнопки» (капсули). У таких у фільтр вбудовано одночасно 2 капсули з різними ароматами. Можна лопнути одну з них, обидві відразу чи не лопати взагалі і продовжувати курити кнопкову сигарету як звичайну. Виходить, відразу 4 варіанти смаків в одній сигареті. У деяких сигаретах у пачці змішані капсули різних смаків. Таким чином, всередині однієї пачки є відразу кілька варіантів ароматів.

 У нас на сайті також можна купити сигарети з капсулою з безкоштовною доставкою .

Чи правда, що сигарети з кнопкою менш шкідливі, ніж звичайні?

Ні, це не правда. Солодкий фруктовий або ягідний аромат капсул трохи пом’якшує тютюнову гіркоту сигаретного диму, а ментолові нотки додають холодку. Але це все виключно на рівні суб’єктивних відчуттів. В іншому склад диму та вміст у ньому смол не відрізняється у сигарет без капсул та їх аналогів з капсулами.

Чи бувають тонкі сигарети з кнопкою?

Капсули набули такої популярності, що, напевно, вже не існує такого формату сигарет, у якому їх не було б. Найпопулярніший формат кнопкових сигарет – так званий демі компакт, але також капсули можна зустріти в демі, нано, слім, суперслім та звичайних сигаретах.

Чи заборонять сигарети з капсулами в Україні?

У середині 2023 року в Україні набуде чинності закон, який забороняє ароматизовані цигарки. Якщо аналізувати досвід інших країн, такий результат був прогнозований. Наприклад, у Канаді сигарети з ментолом заборонені з 2017 року. У країнах Євросоюзу та Великобританії ароматизовані сигарети заборонені з 2020 року. Чому в багатьох країнах заборонили продаж сигарет з капсулами? Невже від них більше шкоди, ніж від звичайних? Ні, дослідження не підтверджують припущення, що ароматизовані сигарети завдають більшої шкоди здоров’ю, ніж звичайні. Причина, через яку багато країн обмежують їх продаж, полягає в бажанні зробити куріння менш привабливим для молоді. В Україні сигарети з капсулами, мабуть, перестануть продаватися вже наступного року.

Cig-Poshta – офіційні сигарети з безкоштовною доставкою.