Як роблять сигарети? Все про тютюн: сорти, вирощування, сушіння

Історія сигарет Тютюн Характеристики сигарет

Тютюн – це рослина, листя і стебла якого є головним компонентом сигарет, сигар, стіків для нагрівання тютюну та інших тютюнових виробів. Тютюн родом з Південної Америки, але нині його вирощують у більш ніж 30 країнах світу — від Бразилії до Греції, від Туреччини до Китаю.

Для виробництва сигарет використовуються 3 основні види тютюну: Берлі, Вірджинія та Орієнтал. У кожного сорту свій характерний аромат, колір та смак. Їх змішують у різних пропорціях, щоб отримати потрібний смак та міцність.

Види (сорти) тютюну

Тютюн Вірджинія відомий своїм м’яким та солодким смаком. Вірджинія – єдиний сорт тютюну, який використовують не тільки у складі сумішей, але і в чистому вигляді. Висушений тютюновий лист Вірджинії легко впізнати. При сушінні він набуває яскравого золотисто-жовтого кольору.

Тютюн сорту Вірджинія невибагливий і може рости практично в будь-якому відносно теплому кліматі. Найчастіше Вірджинію вирощують в Аргентині, Бразилії, Китаї, Індії, Танзанії та США. 

У сорту Берлі (Берлей) насичений і виразний смак, досить міцний, але з легкими шоколадними нотками. У процесі сушіння тютюновий лист втрачає більшу частину цукру і набуває ще міцнішого “тютюнового” смаку. У висушеного тютюнового листка сорту Берлі з’являється характерний шоколадний колір. Чим довше сушився лист і чим менший в ньому вміст води, тим темнішим буде його колір.

 Більшість світового врожаю тютюну сорту Берлі збирається в Аргентині, Бразилії, Італії, Малаві та США.

 Сорт Орієнтал вирощується у багатьох країнах світу. Тютюновий лист цього виду має м’який аромат із кислинкою. Цей сорт тютюну вирощують у сухому ґрунті. Щоб зберегти вологу, рослина запускає захисний механізм – листя покривається тонким шаром олії, щоб запобігти випаровуванню води. Ці натуральні масла на листі роблять тютюн особливо ароматним.

Листя тютюну Орієнтал містять лише 1% нікотину і вміщують у собі відносно невелику кількість цукру.