Чи бувають сигарети без нікотину, і як таке взагалі можливо?

Тютюн Цікаві факти

Сьогодні ми все частіше зустрічаємося з безлактозним молоком, капучино без кофеїну та булочки без глютена. Але чи можливі cигарети без нікотину, давайте розбиратися.

Чи є сигарети без нікотину?

Почнемо одразу з головного. Так, сигарети без нікотину існують, але неправильно називати їх сигаретами.

За визначенням, сигарети виготовлені з тютюну, а тютюн завжди містить нікотин. Безнікотинові сигарети або трав’яні сигарети за визначенням сигаретами не є, але їх продовжують називати так через візуальну схожість, форму, а також спосіб вживання шляхом куріння.

Трав’яна сигарета (сигарета на травах) ) — це продукт, що візуально нагадує сигарету, але замість тютюну наповнений сумішшю висушених трав або міксом трав і тютюну. Зверніть увагу, йдеться саме про трави (лікувальні або пряні), а не про “траву” (висушені коноплі, що містить канабіноїди). Якщо в ролі наповнювача використовується лише трав’яна суміш, то таку “сигарету” можна назвати безнікотиновою. А якщо і трави, і тютюн, то нікотин у димі такого виробу збережеться. Найвідоміші різновиди сигарет на травах – це індійські біді та нірдош.

Біді – це традиційні сигарети з Індії та Південної Азії, наповнені сумішшю трав та тютюну, загорнуті в лист коромандельського чорного дерева та закріплені ниткою.

Нірдош – це назва бренду сигарет на травах, яка стала збірним ім’ям трав’яних сигарет. Нірдош та аналоги – це чисто трав’яна сигарета, без нікотину. У складі нірдош мікс трав та прянощів: кмин, чебрець, м’ята, кориця, базилік, куркума, гвоздика, солодка, коромандельська хурма, калган, женьшень, жасмин, алтей.

Існує помилкова думка, що сигарети на травах менш шкідливі, ніж звичайні сигарети з тютюном.

По-перше, в результаті згоряння трав утворюється дим, що містить смоли, чадний газ та інші продукти горіння. Вдихати такий дим шкідливо так само, як і тютюновий дим. Продукти горіння (саме вони, а не нікотин) – це головний фактор, що провокує онкозахворювання. Законодавство багатьох країн вимагає додавати на пачки трав’яних безнікотинових сигарет медичне попередження: “Трав’яні сигарети небезпечні для здоров’я. Вони виробляють смолу та чадний газ.”

По-друге, у трав’яних сигаретах з домішками тютюну також міститься нікотин, відповідно, це не позбавляє і перешкоджає нікотиновій залежності.