Тарність сигарет: чому вміст смол та нікотину прибрали з пачок?

Правила Характеристики сигарет

Тарність сигарет, все про вміст смол і нікотину та останні новини тютюнового ринку.

З 11 липня 2023 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну».

Чому відбуваються зміни на тютюновому ринку?

Перше, що варто зазначити – дані зміни відбуваються в Україні ще з 2014 року після ратифікації угоди щодо Асоціації між Україною та ЕС. Новий статус зобов’язав Україну привести законодавство до норм ЄС та підписати Директиву 2014/40/ЄС, яка є дорожньою картою для країни в інтеграцію з ЄС. Документ містив у тому числі й пункти, що стосуються тютюнової галузі.

Саме тому зростають ставки акцизного податку на тютюнові вироби (що відображається на ціні продукції). Тому в силу вступає зазначений закон, і він лише один із низки подібних законів. Наприклад, цього року був прийнятий закон стосовно реклами тютюнових виробів, а на початку наступного в силу вступлять нові норми, які стосуються нових медичних попереджень для сигарет.

Більше про закон, щодо охорони здоров’я населення

Закон, що вступив в силу 11 липня 2023 року, був прийнятий 16 грудня 2021 року як один із кроків гармонізації українського законодавства із законодавством ЄС.

А тепер конкретно по змінам. Те, про що, певно, знають усі: сигарети з капсулами заборонені з 11 липня 2023 року.

Якщо подивитись сам закон, то це стосується не лише безпосередньо капсул, а всіх компонентів, які містять ароматичні чи смакові добавки в сигаретах або тютюні для самокруток (це не стосується HEETS або інших тютюнових виробів крім зазначених, але стосується також  електронних сигарет).

Після 11 липня 2023 заборонено ввозити або виробляти сигарети з капсулами, АЛЕ продаж можливий ще протягом року після вступу Закону в силу. Тобто це продаж сигарет, що були ввезені або вироблені раніше 11 липня 2023 року.

Заборона зазначати тарність: вміст смол та нікотину

Всі сигарети, які будуть вироблятись та ввозитись на територію України не матимуть зазначення вмісту смол та нікотину на пачці.

Продукти із зазначенням смол та нікотину на пачці також можна продовжувати продавати, поки не закінчаться залишки продукту, що вироблені до 11 липня 2023 року.

Як дізнатись вміст смол та нікотину в моїх сигаретах?

Все просто, необхадно зверну