Чи росте тютюн в Україні? Як виглядає тютюн?

Виробництво Тютюн

Ми всі звикли бачити тютюн у сигаретах, в обробленому та висушеному вигляді. Але чи впізнаєте ви рослину тютюну, побачивши її наживо? Як вона росте, якого розміру? Чи зростає тютюн в Україні, і якщо так, то де його можна купити? Відповімо на ці запитання у нашій статті сьогодні.

Що таке тютюн і як він росте

Тютюн це рослина з сімейства пасльонових, так само як і баклажан, томат і картопля.

Спочатку тютюну має вигляд маленького зернятка, його садять у землю на глибину не більше 10 мм. Після того як рослина прийнялася, її пересаджують у відкритий ґрунт для подальшого зростання.

Це теплолюбна рослина і їй потрібний правильний догляд. Щоденний полив та теплий та м’який клімат з температурою 25-28 градусів.

Тютюн дуже гарно цвіте – квіти різних квітів (рожеві, білі) у формі зірки. Але якщо висаджувати тютюн для подальшої переробки в сигарети, то квітки потрібно обламувати. Таким чином рослина направляє всі свої корисні речовини в листя та насичує їх.

У тютюну ціле зелене листя, яке, залежно від сорту, може відрізнятися за формою, товщиною і довжиною. У листі міститься добре відома нам речовина нікотин, заради якої тютюн і вирощують у промислових масштабах.

До речі, також використовуються квітки тютюну (з них виготовляють ефірну олію для використання в парфумерній та хімічній промисловості), а зелене листя тютюну використовують як сировину для видобутку харчового білка.

При правильному догляді тютюн може зрости до 2,5 метрів, а кількість листків на одній рослині сягатиме 60 штук.

Листя, зібране з одного куща, дуже сильно розрізняється за своїми характеристиками, і використовується в різних тютюнових мішках. Існує навіть класифікація такого листя залежно від того, де воно розміщено на рослині:

  • Volado – найнижче, “доросле” листя, воно забезпечує гарне горіння, але має нейтральний смак;
  • Seco (або в перекладі “сухий”) – наступний шар  листя, має м’який, але не дуже насичений смак;
  • Viso – листя, яке слідує за Seco вгору по стовбуру рослини, як правило це найбільше листя, вон