Як правильно курити сигарети? Інструкція

Правила Тютюн Цікаві факти

Дивно, але факт: багато курців зі стажем нехтують тим, як курити правильно, з дотриманням техніки безпеки та закону.

Як прикурити правильно

Потрібно затиснути сигарету між вказівним та середнім пальцями та стороною з фільтром піднести до рота. Підпалити сигарету ви можете від будь-якого джерела з вогнем, але зручніше і безпечніше скористатися запальничкою або сірниками.

Підпалювати сигарету потрібно саме в момент затягування. За рахунок тяги повітря та притоку кисню тютюн одразу загориться. Якщо ж ви просто піднесете вогонь до кінчика сигарети, він почне тліти і швидко згасне.

Як правильно затягуватися сигаретою

Існує два способи куріння, як їх називають курці – “в затяг” і “не в затяг”.

Різниця між цими двома способами полягає в тому, що при курінні в затяг ви робите глибокий вдих і дим втягуєте в себе, так щоб він пройшов у легені, а потім видихаєте.

При курінні “не в затяг” дим просто набирається в рот, затримується на деякий час і видихається. В принципі, вважається, що кількість смол, що потрапляють в організм разом з димом, залежить не тільки від конструкції фільтра, але і від сили та глибини затягування.

У середньому сигарети вистачає на 10-15 затяжок – це залежить від способу куріння. Якщо ви курите в затяг, то через посилену тягу повітря тютюн буде прогорати швидше, і, відповідно, затяжок буде менше.

10 правил техніки безпеки під час куріння

  1. Не підносьте запальничку близько до обличчя, коли збираєтесь підпалити сигарету.
  2. Під час куріння важливо звертати увагу на попіл, вчасно струшувати його в попільничку, щоб не забруднитись, не обпектися і не пропалити речі.
  3. Будьте вдвічі обережні, якщо палите в машині. Ризик пропалити сидіння або впустити сигарету на себе високий.
  4. При можливості краще курити в приміщенні, що добре провітрюється, або на відкритому повітрі.
  5. Під час перекуру на вулиці звертайте увагу на напрям вітру. Вітер, що дме в обличчя, може струсити попіл на ваш одяг. Або, навпаки, різкий порив вітру може забруднити попелом співрозмовника.
  6. Не викидайте тліючі недопалки у відро для сміття. Спочатку треба переконатися, що недопалок погас. По можливості занурте сигарету у воду перед тим, як викидати в сміттєвий бак. Тим більше не варто викидати недопалки просто за вікно чи під ноги. Читати більше: Все про вплив сигарет на екологію: шкода, правильна утилізація, куди викидати недопалки
  7. Використовуйте попільнички з широким дном, щоб вони не перекинулися.
  8. Ніколи не куріть у ліжку. Це найпоширеніша причина пожеж.
  9. Звертайте увагу на те, де можна курити, а де заборонено. Читати більше: Де в Україні дозволено та заборонено курити?
  10. Поважайте особистий простір некурців.

Cig-Poshta – офіційні сигарети з безкоштовною доставкою.