Все про вплив сигарет на екологію: шкода, правильна утилізація, куди викидати недопалки

Цікаві факти

Сигаретні недопалки — один із серйозних факторів забруднення навколишнього середовища та один із найпоширеніших видів сміття на нашій планеті.

За статистикою, у світі курці купують 6.5 трильйонів сигарет на рік, це становить 18 мільярдів щодня. Як мінімум, дві третини недопалків — приблизно 12 мільярдів — потрапляють повз урну. Щодня.

За даними Statista, недопалки сигарет “перемогли” в рейтингу видів сміття, що найчастіше зустрічаються, на пляжах в 2020 році.

Чому недопалок, що потрапив у ґрунт чи воду — це проблема?

Сигарета складається з тютюну, сигаретного паперу та фільтра. Більше про конструкцію сигарет. Тютюнова частина разом із паперовою обгорткою практично повністю згоряє, поки цигарка викурюється. Фільтр, що залишився після згоряння тютюну та паперу, — це і є так званий недопалок.

Сигаретний фільтр складається з переважно волокон ацетат целюлози. І хоча сама по собі целюлоза — це органічна речовина (подібна до деревини, паперу), що вільно розщеплюється в природному середовищі, наявність ацетильної групи у складі ацетат целюлози значно уповільнює природний розпад. Залежно від умов середовища (температура, вологість, тиск, доступ до кисню, наявність органіки та ферментів), розкладання сигаретного фільтра займе від 9 місяців до 10 років.

Сигаретні недопалки, не утилізовані належним чином, а ті, що потрапили в ґрунт, забруднюють ґрунт і воду, порушують природні біоланцюжки, перешкоджають зростанню окремих видів рослин, отруюють тварин.

Наприклад, вчені з британського Anglia Ruskin University провели експеримент для оцінки впливу сигаретних недопалків на рослинний світ. Вони на 21 день помістили сигаретний недопалок у горщик, де зростала біла конюшина (досить невибаглива рослина, стійка до перепаду температур, вологості, впливу зовнішніх