Сигарети – це продукт, який є в нашому житті кожен день, якщо ви курець. Якщо стало питання схуднути або набрати вагу, як впливають на це сигарети? Чи не дають вони додаткових калорій вашому організму? У цій статті ми розглянемо, що таке калорійність сигарет та визначимо кількість калорій, які містяться в сигаретах, вейпах та кальянах, і дізнаємося, чи можуть ці продукти впливати на нашу фізичну форму.
Калорії в сигаретах
Ви могли помічати, що після куріння сигарет вам не хочеться їсти. І у декого складається враження, що це через те, що цигарки калорійні. Насправді, це не так. У сигаретах немає калорій. За своєю будовою сигарета складається з паперу, тютюну і фільтру – більш детально про будову сигарети ви можете почитати у цій статті “З чого зроблені сигарети? Основні компоненти.”
Отже, сигарета є звичайним паперовим циліндром, заповненим тютюном, який згорає та виділяє дим. Так от, тютюн не має калорійності в тому вигляді, в якому ви його споживаєте, а тому сигарети – безкалорійний продукт.
Також відомо, що невелика кількість людей, які курять, можуть відчувати голод, який виникає внаслідок подразнення шлунка нікотином. Однак це не має нічого спільного з калорійністю сигарети та вигадками про те, що сигарети «спалюють калорії». Варто зауважити, що низька калорійність сигарет не робить їх менш шкідливими.
Чи допомагають сигарети худнути
Під час куріння пришвидшується метаболізм, якщо ви викурюєте пачку сигарет на день, то ваш організм використовує 250 калорій щоденно. Але тут варто бути обережними, бо якщо ви вирішите кинути палити, то метаболізм сповільнюється і є ймовірність набрати вагу за перші тижні відмови від сигарет.
Тож, технічно паління сприяє споживанню меншої кількості їжі, але в загальному паління ніяк не впливає на процес схуднення.
Калорійність вейпів та кальяну
Так, вейпи та кальяни містять калорії, але їхня кількість дуже незначна. Розберемо детальніше кожного із них.
Калорійність вейпів
Вейпінг – це процес вдихання пару з рідини, що містить нікотин та інші хімічні речовини, яку нагрівають за допомогою електронної цигарки або вейпа. Найбільш поширені інгредієнти, які використовують при виготовленні вейпів: рослинний гліцерин – на вигляд як густа безбарвна рідина, не має запаху, використовується також у солодощах, та пропіленгліколь – прозора рідина без запаху, але має солодкуватий присмак, також використовується для виготовлення солодощів. Вважається, що обидва ці інгредієнти містять до 4 калорій на мл. Ще можуть бути додані різні ароматичні речовини, перевожно з нульовою калорійністю. В середньому, 1 ємність рідини має 30-50 калорій, за одну сесію вейпінгу калорійність вейпа може варіюватися від 0 до 15 калорій, тобто дана калорійність незначна при використанні для організму.
Крім того, деякі вейпи мають високий вміст цукру, який може додати деяку кількість калорій. Наприклад, вейпи зі смаком фруктів часто містять додатковий цукор, який плюсує кілька додаткових калорій. Навіть попри це, калорійність вейпа є незначною, і вона не впливає на вагу.
Калорійність кальяну
З кальянами схожа історія. Якщо згадати будову кальяну, то це вода, тютюн з різними додатками та спеціальне вугілля для нагрівання. За рахунок додавання смакових підсилювачів до тютюну він стає солодким. Тютюн, який використовується в кальяні, містить мінімальну кількість калорій, а отже, калорійність кальяну теж незначна. Вона залежить від розміру та тривалості сесії кальяну. В середньому, калорійність кальяну складає до 15 калорій, основна частина яких припадає саме на різні ароматизатори, що містять цукри.
Однак, під час куріння кальяну курець може вживати додаткові калорії внаслідок використання різних типів напоїв та закусок. Наприклад, під час куріння кальяну зазвичай вживають фрукти, солодощі та ароматичні напої, які можуть містити додаткові калорії. Саме цей фактор може формувати хибне припущення, що кальян впливає на вагу.
Очевидно, що калорійність сигарет, вейпів та кальяну є низькою, але це не означає, що вони не можуть призвести до негативних наслідків для здоров’я. Куріння будь-яких видів тютюну та вживання вейпів та кальянів пов’язані з підвищеним ризиком розвитку різних захворювань, таких як рак, хвороби серця та дихальних шляхів, цукровий діабет та інші.
Контроль ваги – це важлива складова здорового способу життя, але використання куріння для зниження ваги є нездоровим та небезпечним. Існують багато інших способів контролювання ваги, таких як правильне харчування та регулярна фізична активність, які є безпечними та ефективними.