Багато курців помічають, що у сигарет може бути різний колір фільтра: помаранчевий, білий або зовсім різнокольоровий. Чому у цигарок бувають різні кольори фільтрів, з чого зроблений корковий фільтр і на що в принципі впливає колір фільтра – розберемося сьогодні в нашій статті.
Насамперед хотілося б відзначити, що сам фільтр завжди залишається білим, оскільки виготовляється з ацетатного волокна, а ось папір, яким обгортається фільтр може бути різних кольорів, про них і поговоримо далі. А якщо вам цікава тема фільтрів, тут можна почитати більше.
Від білого до коркового
Найчастіше, крім білого кольору фільтра, ви можете зустріти помаранчевий фільтр в цяточку (іноді називають «корковий» або “пробковий”). Звідки вони з’явилися і чому мають таке дивне забарвлення?
Повернемося до історії: у перших сигаретах не було фільтра, по суті, це було подрібнене листя тютюну, загорнуте в папір, і таким чином при курінні частинки тютюну потрапляли в рот, чим викликали неприємні відчуття. Вже в 30-ті роки виробники почали робити сигарети з мундштуком, верхній шар якого був виготовлений із натурального коркового дерева для того, щоб кінчик сигарети не прилипав до губ. Це пов’язано з тим, що корок не розмокає, і таким чином сигаретний фільтр не «танув». Тобто перші сигарети з «корковим» фільтром були справді зроблені із корку. Вже з часом корковий шар замінили на більш щільний папір, який імітує колір корка, а колір і малюнок вирішили залишити. Тобто зараз, по суті, жодної різниці між корковим та будь-яким іншим фільтром немає.
Новий маркетинговий хід
Іншою версією використання «коркового» фільтра було… залучення жінок.
У 30-ті роки знаменитий бренд Marlboro (ось тут ми, до речі, розповідали багато про цей бренд) позиціонувався як жіночі сигарети (так-так, як би дивно для нас це не звучало). Тому перед маркетологами тих часів стояло складне завдання зробити рекламу чоловічого товару привабливою для жінок. І тому вони використовували червоний фільтр, який допомагав би приховати сліди губної помади і зробити ритуал більш естетичним.
Як колір фільтра впливає на смак
Спойлер: у сучасному світі ніяк. З розвитком виробництва сигарет папір почав виконувати всі необхідні властивості для зручності курця. Зараз сигарети з білим, пробковим чи будь-яким іншим кольором фільтра мають однакові властивості.
Але варто зауважити, що історично склалося так, що коркові фільтри використовуються на міцніших сигаретах стандартного формату, тому серед курців склалося сприйняття сигарет із корковим фільтром як міцніших.
Дехто каже, що корковий фільтр допомагає зрозуміти, з якого боку прикурювати. Ну що ж – ця версія теж має право на існування 😊
Які ще фільтри існують
Зараз ви можете зустріти ободковий папір для фільтра будь-якого кольору та дизайну: білого, пробкового, сірого, золотого і навіть чорного. Виробники використовують колір паперу швидше як прикрасу та спосіб підкреслити імідж бренду. Але, як ви вже зрозуміли, колір і дизайн фільтра ободкового паперу ніяк не впливає на якість тютюну і смак, скоріше є елементом дизайну, що доповнює естетичні відчуття.