Чому у цигарок буває оранжевий фільтр і на що взагалі впливає колір фільтра

Характеристики сигарет Цікаві факти

Багато курців помічають, що у сигарет може бути різний колір фільтра: помаранчевий, білий або зовсім різнокольоровий. Чому у цигарок бувають різні кольори фільтрів, з чого зроблений корковий фільтр і на що в принципі впливає колір фільтра – розберемося сьогодні в нашій статті.

Насамперед хотілося б відзначити, що сам фільтр завжди залишається білим, оскільки виготовляється з ацетатного волокна, а ось папір, яким обгортається фільтр може бути різних кольорів, про них і поговоримо далі. А якщо вам цікава тема фільтрів, тут можна почитати більше.

Від білого до коркового

Найчастіше, крім білого кольору фільтра, ви можете зустріти помаранчевий фільтр в цяточку (іноді називають «корковий» або “пробковий”). Звідки вони з’явилися і чому мають таке дивне забарвлення?

Повернемося до історії: у перших сигаретах не було фільтра, по суті, це було подрібнене листя тютюну, загорнуте в папір, і таким чином при курінні частинки тютюну потрапляли в рот, чим викликали неприємні відчуття. Вже в 30-ті роки виробники почали робити сигарети з мундштуком, верхній шар якого був виготовлений із натурального коркового дерева для того, щоб кінчик сигарети не прилипав до губ. Це пов’язано з тим, що корок не розмокає, і таким чином сигаретний фільтр не «танув». Тобто перші сигарети з «корковим» фільтром були справді зроблені із корку. Вже з часом корковий шар замінили на більш щільний папір, який імітує колір корка, а колір і малюнок вирішили залишити. Тобто зараз, по суті, жодної різниці між корковим та будь-яким іншим фільтром немає.

Новий маркетинговий хід

Іншою версією використання «коркового» фільтра було… залучення жінок.

У 30-ті роки знаменитий бренд Marlboro (ось тут ми, до речі, розповідали багато про цей бренд) позиціонувався як жіночі си