З якого віку продають цигарки в Україні та яка відповідальність за порушення?

Правила

Ні для кого не секрет, що продаж цигарок суворо регламентується, а порушення законодавства загрожує серйозними штрафами. Які правила діють в Україні та інших країнах?

Вік, з якого можна купити сигарети в Україні

Згідно з чинним законодавством, вік продажу цигарок в Україні починається з 18 років. Продавати тютюнові вироби та алкоголь неповнолітнім категорично заборонено.

Молоді, слід запам’ятати: продаж цигарок повнолітнім здійснюється після надання паспорта або іншого документа, що засвідчує особу та підтверджує вік. Аргумент «у мене день народження через кілька днів» юридичної сили не має і не може переконати продавця продати тютюнові вироби, навіть «найлегші».

Відповідальність продавця за недотримання вікового обмеження з продажу цигарок

Порушення закону спричинює такі юридичні наслідки для продавців:

  • Штрафи. Їхній розмір може змінюватись залежно від обставин порушення. Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, він становить від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • Припинення діяльності або скасування ліцензії. Відповідну статтю містить ЗУ «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів».
  • Кримінальна відповідальність. В окремих ситуаціях, коли обмеження купівлі сигарет порушувалися неодноразово, на продавців чекають серйозніші наслідки, включаючи кримінальні звинувачення.

Обмеження віку продажу сигарет та відповідальність за порушення закону в інших країнах

Вік продажу цигарок, як і юридичні заходи в разі порушення законодавства продавцем, у різних країнах відрізняються.

США

Тут купувати цигарки та інші тютюнові вироби можна лише з 21 року. Продавці, які порушили цей закон, будуть оштрафовані або піддані іншим санкціям, які в різних штатах відрізняються. Крім того, ліцензії підприємств, які неодноразово порушили встановлені правила, можуть бути припинені або відкликані.

Велика Британія

У Сполученому Королівстві можна купувати сигарети з 18 років. Порушення законодавства продавцями тягне за собою штрафи. Сума стягнення може бути різною, але маленькою для порушника вона точно не буде. До того ж компанії, які неодноразово порушили закон, зазвичай стикаються з серйозними юридичними наслідками.

Канада

У цій країні обмеження купівлі сигарет суттєво відрізняються в різних провінціях. Залежно від місцевого законодавства купувати тютюнові вироби дозволено особам віком від 18 до 21 року. Продавці-порушники підпадають під санкції — штрафи, анулювання ліцензій та ін. Розмір штрафу в середньому становить близько $4000 для фізичної особи та $10000 для юридичної особи.

Австралія

Тут купувати цигарки дозволено з 18 років. Однак важливо наголосити, що в Австралії тютюнові вироби є одними з найдорожчих у світі — середня ціна упаковки цигарок становить 25 AUD.

Це пояснюється великою кількістю податків на тютюнову продукцію, яку встановлює держава в межах боротьби з контрабандою. Тільки уявіть: незаконний продаж цигарок повнолітнім загрожує продавцю позбавленням волі на термін до п’яти років і/або штрафом від 222 000 AUD. Щодо стягнень за реалізацію тютюнових виробів особам віком до 18 років, то вони залежать від правил конкретної юрисдикції.

Японія

Країна відома жорсткими заходами боротьби з курінням у громадських місцях. Згідно з місцевими законами, купити сигарети та тютюнові вироби може лише людина, яка досягла 20 років. Продаж їх неповнолітнім карається солідними штрафами для продавців.

Якщо вам вже виповнилося 18 років, на сайті https://cig-poshta.in.ua/ru/katalog-tovarov/ ви можете ознайомитись із широким асортиментом якісних сигарет відомих брендів та оформити замовлення з доставкою додому. Заощаджуйте час і гроші, купуючи тютюнові вироби онлайн буквально за кілька кліків.