Нові акцизні марки на сигаретах. Що змінилося і навіщо?

Імпортні сигарети Правила

Що таке акцизна марка і на що впливає її колір?

Давайте спочатку розберемось, що таке акцизна марка і навіщо вона потрібна. Акцизна марка – це знак, який символізує сплату податку на підакцизні товари і розміщується на підакцизних товарах, включаючи тютюнові та алкогольні вироби. Усі товари категорій «тютюнові вироби» та «алкогольні напої» повинні мати акцизну марку для реалізації на території України. У залежності від походження та виду підакцизного продукту акцизні марки можуть відрізнятись за кольором. Більше детально ми розповіли в цій статті.

Традиційно у вироблених в Україні сигарет була акцизна марка зеленого кольору. Проте у 2022 році в Україну почали потрапляти для реалізації багато продуктів з блакитними акцизними марками, і споживачі почали скаржитись, що цей продукт неоригінальний та є підробкою. Однак, це не зовсім так. Хибну думку спричинило використання підроблених блакитних акцизних марок на сигаретах з приписом «Duty Free», які не можуть реалізовуватись на території України. Проте з часом, курці почали відрізняти оригінальні імпортні продукти від сигарет-підробок «Duty Free». Детальніше ми розповідали як відрізняти підробку від оригіналу в цій статті. Іноді сигарети різного походження (тобто з різним кольором «акцизки») мали відмінності, тому курці перед придбанням сигарет звертали увагу на колір акцизної марки, а більш вибагливі, ще питали з якої саме країни продукт.

Поява нових акцизних марок на сигарети в Україні

Наразі в Україні починають з’являтись сигарети з новим кольором акцизних марок, що може викликати у споживача сумніви щодо легальності продукту, який тільки звик до двох кольорів акцизних марок: блакитної та зеленої. Тому розповідаємо деталі змін. Отже, згідно постанови № 618 від 19 червня 2023 року, з 1 вересня 2023 року в Україні будуть запроваджені марки акцизного податку на алкогольні напої та тютюнові вироби нового зразка з додатковим захисним голографічним елементом. Це означає, що всі сигарети виготовлені з 1 вересня, мають мати акцизну марку нового зразка. Проте слід зазначити, що кожен виробник має на своїх складах певний запас продукції та акцизних марок старого зразка (кольору), а отже така продукція ще буде потрапляти у торгові точки для реалізації. Нижче розглянемо, які основні зміни сталися в акцизних марках і які акцизні марки можуть бути на офіційних продуктах категорії сигарети.

нові акцизні марки для сигарет, акцизна марка, акцизка, синя зелена акцизка, марка акцизного податку

нові акцизні марки для сигарил, акцизна марка, зміна акцизки, акцизка

Повний перелік марок акцизного податку нового зразка для алкогольних напоїв і тютюнових виробів можете знайти за посиланням.

Нові акцизні марки на сигаретах отримали голографічний елемент, для захисту від підробок на ринку України.

Як видно зі зразків, на нових марках зображена трубка для тютюну, що свідчить про відношення акцизної марки до тютюнового виробу. Кожна акцизна марка буде містити інформацію про кількість сигарет у пачці, тому що податок стягується за кількість штук сигарет, а не за пачку сигарет, оскільки в пачках може бути від 20 до 40 сигарет.

Ще раз підкреслюємо, що пачки з акцизними марками старого зразка також дозволені до продажу. Це означає, що під час перехідного періоду на нові акцизні марки в одній точці продажу може бути один продукт з різними акцизними марками.

Місце розміщення акцизної марки

Акцизна марка розташовується у верхньому куті пачки сигарет, таким чином, щоб при відкриванні пачки вона розривалася. Це зроблено для унеможливлювання використання повторно однієї акцизної марки декілька разів. Кожна акцизна марка має унікальний номер, який відноситься до певної партії виробництва сигарет і не може бути однаковою на різних продуктах.

Рекомендуємо звертати увагу на акцизні марки та звертатися до органів Національної поліції України у разі продажу вам підробних сигарет.