Зелена або синя – якими бувають акцизні марки на сигаретах?

Виробництво Правила Характеристики сигарет Цікаві факти

Кожен міг зауважити, що акцизна марка є неодмінним атрибутом усіх тютюнових виробів. Дуже складно уявити пачку сигарет без цієї кольорової наліпки під плівкою. Для чого потрібні акцизні марки і чому їх колір і дизайн може відрізнятися? Про все це і розповімо вам у цій статті.

Навіщо взагалі потрібні акцизні марки?

Акцизні марки – це спеціальні знаки, якими маркується тютюнова продукція. Наявність марок акцизного збору за такою продукцією є обов’язковим згідно з Законом України. Коли виробник тютюнових виробів купує акцизні марки, він сплачує збір до Державного бюджету.

Окрім основної функції акцизних марок – сплати податків, застосування акцизів дозволяє державі контролювати виробництво та споживання підакцизних товарів, а також відстежувати нелегальну продукцію, за яку не було сплачено акцизний збір. В свою чергу, для споживача наявність акцизної марки є гарантією якості та оригінальності продукту. Якщо на пачці сигарет відсутня акцизна марка, ви можете бути впевнені, що це підробка або контрабанда.

Хто виготовляє акцизні марки?

За зберігання та продаж акцизних марок відповідає Податкова служба України, а виробляють марки на спеціалізованому підприємстві Міністерства Фінансів. Після цього офіційний виробник чи імпортер викуповує необхідну кількість акцизних марок, а потім розміщує їх на своїй продукції. Оригінальна акцизна марка виготовлена з високоякісного паперу з високою щільністю, містить коректну інформацію про кількість сигарет у пачці та має унікальний номер. Крім того, на кожній марці є голографічні захисні елементи, які дуже складно підробити.

Як відрізнити справжні сигарети за акцизною маркою?

Уважно роздивитися акцизну марку на пачці сигарет – перевірений спосіб відрізнити оригінальну продукцію від підробки.

Нижче кілька простих кроків, які допоможуть вам розпізнати підробку та не потрапити на гачок нелегальних торговців:

  • Насамперед потрібно зробити дуже банальну річ – перевірити наявність самої акцизної марки на пачці. Вона завжди клеїться під плівкою. Якщо акциз виявлено – перший та найважливіший етап перевірки пройдено.
  • Наступний крок – перевірити наявність голограми на акцизній марці, оскільки її дуже складно підробити. Також придив