Який термін придатності у сигарет, як правильно зберігати сигарети

Характеристики сигарет Цікаві факти

Ви теж цікавилися: а який термін придатності моїх сигарет, і не знаходили відповіді на пачці? Відповідь проста: її не існує.

То що, виходить, що сигарети можуть зберігатися вічно? І так і ні. Давайте розберемося, скільки і як можна зберігати сигарети, і чи варто курити торішні сигарети, знайдені у зимовій куртці.

Термін придатності сигарет

Справді, сигарети не мають встановленого законом терміну придатності, саме тому на пачці ви його не знайдете, тільки дату виробництва. Але за рекомендацією самих виробників найкращі властивості сигарети мають протягом 1 року після виготовлення. Це не означає, що після закінчення цього року сигарети зіпсуються або їх не можна курити, але вважається, що саме протягом першого року вони зберігають найкращий смак. Курці навіть кажуть, що загалом смакові властивості тютюну залишаються на високому рівні і до 2х років зберігання. Звичайно, все вищесказане правдиво тільки при дотриманні правильних умов зберігання.

Так, умови зберігання –  це найважливіший фактор, який впливає на смак і придатність сигарет, навіть коли йдеться про свіжовиготовлені сигарети, не кажучи вже про ті, що лежать давно.

Правильні умови зберігання сигарет (закрита пачка)

Однією з важливих умов зберігання сигарет в закритій пачці є наявність і цілісність плівки, в яку обертається пачка на фабриці. Саме вона забезпечує герметичність, захист від вогкості та інших зовнішніх факторів.

За наявності та цілісності плівки наступні поради допоможуть максимально продовжити свіжість сигарет у закритій пачці:

  • Не зберігати сигарети під прямим сонячним промінням.
  • Не зберігати сигарети у надмірній сухості, не зберігати поруч із опалювальними приладами. Оптимальна вологість – 30– 65%, інакше тютюн може засохнути.
  • Не мочити сигарети і не зберігати в приміщеннях з підвищеною вологістю, інакше тютюн може запліснівніти або згнити.
  • Зберігати температурний реж