Як прибрати жовтизну від цигарок з нігтів

Цікаві факти

Жовті нігті від сигарет — це явище, з яким знайомий кожен курець. Воно зумовлено впливом на шкірні покриви та нігтьові пластини тютюнового диму, що містить різні хімічні сполуки. Найкращим способом цього уникнути звісно ж буде повна відмова від куріння. Але якщо ви все-таки продовжуєте палити, Найкраще курити через довгий мундштук, але його курці не часто використовують, його обирають переважно жінки.

Розглянемо докладніше, чому жовтіють пальці від сигарет і як можна повернути початковий колір шкірі та нігтям у домашніх умовах.

Як колір пальців та нігтів видає курця

Жовті пальці від цигарок ще називають нікотиновою жовтизною. Це явище має накопичувальний ефект і не проявляється у людей, які курять дуже рідко. Жовті нігті від сигарет — своєрідна «візитівка» курців з великим стажем.

Зазвичай шкіра та нігті жовтіють на тих пальцях, якими утримується сигарета (як правило, це вказівний, середній та частково великий). Пігментація починається з перших фаланг, але згодом може поширитися й далі. При цьому шкіра на пальцях може мати різний відтінок — від світло-жовтого до коричневого.

Слід зазначити, що жовті нігті від куріння можуть бути не в усіх. Усе залежить від особливостей організму, зокрема шкіри та нігтів, кількості викурених сигарет на день, стажу куріння та інших факторів.

Причини виникнення жовтизни на нігтях

Жовті нігті від куріння з’являються через вплив хімічних сполук, що містяться в сигаретах та тютюновому димі:

 • нікотин;
 • формальдегіди;
 • смоли;
 • оксиди вуглецю та азоту;
 • метали.

Нікотин — головна причина зміни кольору шкіри та нігтів. Він проникає в організм двома шляхами — через легені під час вдихання диму, а також через шкіру в разі безпосереднього контакту з тліючою сигаретою. Сам по собі нікотин є алкалоїдом, що має властивість фарбувати шкіру. Процес відбувається повільно, а остаточний відтінок нігтів і шкіри на пальцях залежить від концентрації нікотину в цигарках.

Формальдегіди утворюються внаслідок згоряння тютюнової суміші. Частий контакт пальців курця з димом з часом призводить до зміни їхнього кольору. В цьому випадку формальдегід подразнює верхній шар шкіри, призводячи до місцевих запальних процесів.

Смоли осідають на фільтрі або цигарковому папері, а звідти потрапляють на шкіру та нігті під час прямого контакту, поступово змінюючи їхній колір.

Сигаретний дим містить окиси азоту та вуглецю, а також окисли свинцю, кадмію, міді та інших металів, які під час контакту зі шкірою та нігтями можуть змінювати їхній колір.

Жовтіють пальці від сигарет також через термічний опік. Особливо це проявляється у людей, які люблять докурювати цигарки «до фільтра». Що меншого розміру недопалок, то сильніше відчувається вплив на пальці високих температур від тютюнової суміші.

Як позбутися жовтизни на нігтях від сигарет?

Жовті пальці від цигарок це не назавжди. Проаналізувавши велику кількість джерел [2,3] та порад на просторах Інтернету, відібрали найбільш доступні та релевантні. Існує кілька способів, як відновити початковий колір шкіри та нігтьових пластин із мінімальними часовими та фінансовими витратами:

 • Механічний спосіб. Суть методу — видалення відмерлих та ороговілих часточок шкіри за допомогою пемзи, щітки або косметичних засобів з абразивами (наприклад, скрабу для тіла).
 • Лимон. Лимонний сік — чудовий засіб, що допомагає повернути початковий колір шкіри. Діючи як кислота, він поступово видаляє нікотин, що накопичився, та інші речовини. Здебільшого результат помітний вже за кілька днів.
 • Зубна паста. До складу більшості паст входять відбілювальні компоненти, а також фтор та м’які абразиви. Натираючи пастою пожовклу шкіру, отримуємо ефект «2-в-1» (освітлення та пілінг).
 • Картопля. Цей спосіб підходить для чутливої шкіри. Потрібно розрізати картоплю і потерти нею пожовклі пальці, а потім вимити руки. Процедуру можна повторювати кілька разів на день.
 • Ацетилсаліцилова кислота. Таблетку звичайного аспірину слід розчинити у склянці гарячої води. Коли розчин трохи охолоне, потрібно опустити в нього пальці на кілька хвилин. В якості альтернативи можна розтовкти таблетку аспірину і змішати порошок з водою до пастоподібної консистенції, яку потім нанести на пожовклу шкіру.

Ці прості способи можуть допомогти швидко та легко позбутися жовтизни на кінчиках пальців та нігтьових пластинах.

Якщо ви повнолітній курець, продовжуєте курити та не знаєте, де можна замовити онлайн тютюнові вироби, це можна зробити за цим посиланням: https://cig-poshta.in.ua/ru/katalog-tovarov/.

Джерела:

 1. 10 Ways Smoking Affects Your Face and Skin (verywellmind.com)
 2. Як лікувати нікотин-індуковані жовті пальці: 15 кроків (з фото) – Чайові – 2023 (vvvvvv.in.ua)
 3. Як відбілити нігті в домашніх умовах | Телеканал СТБ (stb.ua)