Сигарети з капсулою заборонили, правда або ні?

Виробництво Правила Тютюн Характеристики сигарет Цікаві факти


Друзі, привіт!

Щодня отримуємо запитання щодо заборони сигарет з капсулами в Україні, тож вирішили зібрати всі актуальні новини у статті нижче. Простими словами розказали про Положення Закону України, що обмежує виробництво та продаж ароматизованих сигарет

*У разі виникнення додаткових питань, ви завжди можете звернутись до нас у лайв-чаті на головній сторінці. А ми – завжди допоможемо!

Сигарети з капсулами забороняють?

Якщо коротко, то так, в Україні було ухвалено закон про заборону на виробництво (крім виробництва для експорту), імпорт та подальший продаж цигарок зі смаковими добавками. Він набуває чинності з 11.07 2023. Це означає, що до цього часу сигарети з капсулами та інші ароматизовані сигарети будуть вироблятися та продаватися в Україні, але починаючи з 11 липня їх виробництво та імпорт буде зупинено.

Тож в ринку залишиться лише той продукт, що був виготовнений раніше. І хоча сигарети з капсулами не зникнуть з полиць магазинів відразу, враховуючи заборону на виробництво, з часом залишаться лише сигарети без домішок.

Тепер докладніше про заборону сигарет із капсулою.

Які сигарети та інші тютюнові продукти заборонять з липня 2023 року?

Простими словами, з липня 2023 року будуть заборонені ті тютюнові вироби, які містять додадкові домішки інших смаків, крім тютюнового, в тому числі:

  • сигарети із капсулами різних смаків (фруктові, ментолові, будь-які інші)
  • ароматизовані сигарети, в тому числі з ментолом, які не мають капсул
  • тютюн для самокруток із характерним смаком та/або запахом диму
  • електронні сигарети.

Не має значення яка частина сигарети містить ароматизований компонент (фільтр, капсула, тютюн, папір). Додавання будь-якого додаткового аромату до тютюну буде заборонено з 11 липня 2023 року.

Чи можна зараз купити сигарети з капсулами в Україні?

Так, зараз сигарети з капсулами продовжують продаватися. Сигарети з капсулами можна купити прямо на cig-poshta.in.ua із безкоштовною доставкою.

Більше про сигарети з капсулами: Все про сигарети з капсулою (кнопкою): що це, як і з чого роблять, як використовувати.

Коли буде заборонено сигарети з капсулами в Україні?

Закон про заборону сигарет із капсулами набуде чинності з 11 липня 2023 року. З цього моменту капсульні та ароматизовані сигарети буде заборонено виготовляти та імпортувати, проте до 11 липня 2024 року буде дозволений продаж сигарет, які були виготовлені раніше.

Чи заборонять цигарки з ментолом?

Так, ментол також вважається ароматичною добавкою, завдяки якій смак сигарети відрізняється від автентичного тютюнового. Тому сигарети з додаванням ментолу або з ментольними капсулами також будуть заборонені з липня 2023 року.

Навіщо заборонили цигарки із капсулами?

Закон України від 16.12.2021 № 1978-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну” – це ще один крок у послідовній програмі приведення українського законодавства у тютюновій сфері у відповідність до європейського.

Ще у 2014 році було підписано та ратифіковано угоду про Асоціацію між Україною та Європейським союзом. Ця угода дозволяє перейти Україні на новий етап у відносинах із ЄС: від співробітництва та партнерства до політичної асоціації та економічної інтеграції.

Новий статус зобов’язав Україну привести законодавство до норм ЄС та імплементувати Директиву 2014/40/ЄС, яка є одним із пунктів дорожньої карти країни для інтеграції з ЄС. Документ стосується регулювання продукції тютюнової галузі, серед іншого передбачає заборону та сигарет зі смако-ароматичними добавками. 

16 грудня 2021 року Верховна Рада України ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну”, який повністю набуде чинності через 18 місяців після публікації, тобто у липні 2023 року.

У країнах Євросоюзу та у Великій Британії продаж ароматизованих цигарок, включаючи ментолові, заборонено ще з 2020 року.

Cig-Poshta – офіційні сигарети з безкоштовною доставкою.