Сигарети з капсулою заборонили, правда або ні?

Багато хто вже чув про те, що в Україні заборонили або заборонять сигарети з капсулою. Розповідаємо, як є насправді.

Якщо коротко, то так, в Україні було ухвалено закон про заборону на виробництво (крім експорту) та подальший продаж цигарок зі смаковими добавками. Але! Цей закон набуде чинності лише з липня 2023 року. Це означає, що до середини 2023 року сигарети з капсулами та інші ароматизовані сигарети будуть вироблятися та продаватися в Україні, але з липня поступово будуть залишати ринок.

Тепер докладніше про заборону сигарет із кнопкою.

Які сигарети та інші тютюнові продукти заборонять з липня 2023 року?

Заборона продажу ароматизованих сигарет поширюється на всі види тютюнових виробів, які мають домішки інших смаків, крім тютюнового. В тому числі:

  • сигарети з капсулами (фруктові, ментол, будь-які інші)
  • сигарети з ментолом
  • ароматизовані сигарети без капсул
  • ароматизовані сигарили
  • будь-які інші ароматизовані сигарети

Не має значення яка частина сигарети містить ароматизований компонент (фільтр, капсула, тютюн, папір). Додавання будь-якого додаткового аромату до тютюну буде заборонено з липня 2023 року.

Чи можна зараз купити сигарети з капсулами в Україні?

Так, зараз сигарети з капсулами продовжують продаватися. Сигарети з капсулами можна купити прямо на cig-poshta.in.ua із безкоштовною доставкою.

Більше про сигарети з капсулами: Все про сигарети з капсулою (кнопкою): що це, як і з чого роблять, як використовувати.

Коли буде заборонено сигарети з капсулами в Україні?

Закон про заборону сигарет із капсулами набуде чинності з липня 2023 року. З цього моменту капсульні сигарети та ароматизовані сигарети буде заборонено виготовляти, проте ще певний час буде дозволений продаж сигарет, які були виготовлені раніше.

Чи заборонять цигарки з ментолом?

Так, ментол також вважається ароматичною добавкою, завдяки якій смак сигарети відрізняється від автентичного тютюнового. Тому сигарети з додаванням ментолу або з ментольними капсулами також будуть заборонені з липня 2023 року.

Навіщо заборонили цигарки із капсулами?

Закон України від 16.12.2021 № 1978-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну” – це ще один крок у послідовній програмі приведення українського законодавства у тютюновій сфері у відповідність до європейського.

Ще у 2014 році було підписано та ратифіковано угоду про Асоціацію між Україною та Європейським союзом. Ця угода дозволяє перейти Україні на новий етап у відносинах із ЄС: від співробітництва та партнерства до політичної асоціації та економічної інтеграції.

Новий статус зобов’язав Україну привести законодавство до норм ЄС та підписати Директиву 2014/40/ЄС, яка є дорожньою картою для країни в інтеграцію з ЄС. Документ містив у тому числі й пункти, що стосуються тютюнової галузі, серед яких була заборона ароматизованих сигарет та сигарет зі смаковими добавками. Передбачається, що наявність смакових ароматизаторів у тютюнових виробах може приваблювати неповнолітніх.

16 грудня 2021 року Верховна Рада України ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну”, який повністю набуде чинності через 18 місяців після публікації, тобто у липні 2023 року.

У країнах Євросоюзу та у Великій Британії продаж ароматизованих цигарок, включаючи ментолові, заборонено ще з 2020 року.

Cig-Poshta – офіційні сигарети з безкоштовною доставкою.