Що таке мундштук для цигарок?

Цікаві факти

Мундштук — це спеціальний пристрій, призначений для додаткового очищення диму, що вдихається, від шкідливих речовин і пом’якшення міцності тютюну. Куріння через мундштук запобігає появі на пальцях нікотинових плям. Ця назва походить від німецького слова mundstück (mund — рот і stück — частина), тобто «частина для рота». Пристосування являє собою трубку, в розширений кінець якої вставляється сигарета, а через інший, вужчий, вдихається дим під час куріння.

Які види мундштуків бувають?

Виробники пропонують досить великий вибір виробів різних форм і розмірів (від 3 до 36 см).

Залежно від тривалості використання мундштуки поділяють на:

 1. Одноразові. Їх переважно виготовляють із пластику. Такі вироби не вирізняються стильним дизайном, але зі своїм завданням — на пальцях— переважно успішно справляються. Використовувати їх можна від 3 до 10 разів. Тривалість використання мундштука залежить від його розміру та міцності сигарет.
 2. Багаторазові. Це функціональний аксесуар для куріння. Існують два типи багаторазових мундштуків — із постійним та змінним фільтром. Постійний фільтр необхідно періодично чистити за допомогою спеціального йоржика та спиртової рідини. Змінний фільтр може використовуватись близько 10 разів, а потім його необхідно замінити. Багаторазові мундштуки часто йдуть у комплекті із певною кількістю змінних фільтрів, потім їх потрібно буде купувати окремо.
 3. Ексклюзивні багаторазові аксесуари, що вирізняються оригінальним дизайном, виробляють із різних матеріалів:
  • Китовий вус. Це дорогий матеріал білого кольору, що має унікальну текстуру.
  • Кістка. Аксесуари, виготовлені з кістки, вирізняються стійкістю до дії високих температур і прямих сонячних променів, міцністю та довговічністю.
  • Бурштин. Цей матеріал відомий своїми бактерицидними властивостями, тому з нього вже давно виробляють аксесуари для куріння. Мундштук для цигарок — користь: вважається, що використання курильного приладдя з бурштину знижує вплив канцерогенних речовин на легені.
  • Пінка. Пінкові вироби були поширені ще в ХІХ столітті, зустрічаються вони і зараз. Такі мундштуки через деякий час набувають приємного золотаво-коричневого забарвлення.
  • Бріар. Цей матеріал отримують із коренекапа (наросту) еріки деревоподібної. Ця рослина сімейства вересових зазвичай росте на сухих ґрунтах, що містять велику кількість кремнію, тому чудово підходить для виготовлення курильного приладдя. Кремнієва кислота перешкоджає спалахуванню мундштука, а пориста поверхня виробу добре вбирає вологу, не пропускаючи її всередину. Крім того, бріар має дуже гарну текстуру.

  Для чого потрібен мундштук?

  Мундштуки широко використовувалися протягом 20-х, 30-х і 40-х років – до того, як були винайдені сигарети з фільтром – щоб не дати користувачеві вдихнути пластівці тютюну. Вони також запобігали потраплянню попелу на одяг. Зараз мундштук для сигарет виконує переважно гігієнічну функцію, оскільки при його використанні зменшується контакт з сигаретою.

  Інші переваги мундштука:

  • куріння через мундштук захищає руки від неприємного запаху та нікотинових плям;
  • аксесуар підходить курцям, які віддають перевагу сигаретам без фільтра, тому що не дає часткам тютюну потрапляти в рот;
  • у разі використання мундштука сигарета розташована віддалік обличчя, завдяки чому зменшується ризик потрапляння диму в очі.

  Жіночі мундштуки

  Особливостями жіночого сигаретного мундштука є його більша довжина, тонкість і витончене оздоблення. Головною перевагою використання цього виробу та жовтих нікотинових плям на пальцях. Замовити сигарети від відомих виробників можна на сайті https://cig-poshta.in.ua/ru/katalog-tovarov/. Вся представлена продукція має сертифікати якості, а доставлення по Україні безкоштовне.