Розшифровка сигаретної пачки. Що означають написи на сигаретах

Характеристики сигарет Цікаві факти

Розповідаємо про те, що зашифровано на українських пачках сигарет. Нагадуємо, що зараз в Україні можуть легально продаватися імпортовані сигарети. Ці пачки відрізняються від звичних українських як зовнішнім виглядом, так і написами. Подивитися, як виглядають імпортні пачки можна у нашій статті на сайті. А ми повернемося до того, як виглядають традиційні сигарети в Україні.

Назва/логотип

Найбільш помітна та яскрава частина пачки – це частина лицьової сторони з назвою, логотипом та іншими впізнаваними елементами дизайну. Наприклад, пачку Marlboro легко впізнати з червоного «прапорця», Camel – верблюда.

Поруч із брендом знаходиться назва самого продукту, оскільки в одного бренду може бути від 2 до 15 різних сигарет в асортименті. Відрізнятися вони можуть наявністю капсули та її смаком, міцністю, форматом тощо. Часто можна зустріти дуже креативні назви продуктів, особливо у капсульних сигаретах.

Колір пачки найчастіше вказує на міцність сигарет – більш насичені сигарети пакують у червоні, чорні або темні пачки, а менш міцні у білі чи світлі кольори. Верхня та нижня кришки сигарет зазвичай залиті таким же кольором. Так і продавцю, і покупцю зручніше знайти потрібний продукт на полиці у точці продажу. 

При виробництві сигаретної упаковки використовуються різні інноваційні елементи дизайну: блискуча фольга, спеціальне покриття, щоб пачка була більш «м’якою» на дотик, навіть ароматизовані панелі, щоб нейтралізувати неприємний запах на пальцях після куріння.

Особливості сигарет, фільтра або технології

Іноді на пачку наносять іконки, що розповідають в інфографічній формі про технологію або унікальні особливості фільтрів або тютюнової мішки.

Наприклад, на сигаретах Marlboro стоїть значок Firm filter, що розповідає про щільніший фільтр, який використовується в конструкції.

Firm filter logo Marlboro

На пачках компактних сигарет L&M можна побачити піктограму Premium Recessed Filter (преміальний фільтр із повітряною камерою). Це той самий невеликий паперовий обідок над фільтром, щоб не торкатися губами фільтра безпосередньо.

Premium Recessed filter logo L&M

Іноді навіть можна зустріти різного роду факти про бренд або виробника. Наприклад, на пачці Parliament є посилання на те, що бренд був заснований у 1931 році на П’ятій авеню в Нью-Йорку.

PRL Aqua Blue

Властивості та характеристики продукту

Сигаретна пачка містить багато фактичної інформації:

  • Кількість сигарет у пачці – 20 або 25 (найбільш поширені в Україні).
  • Опис сигарет (з фільтром, сигарети з капсулою, з ментолом тощо).
  • Вміст смол та нікотину в мг в одній сигареті. До речі, кількість смол та нікотину вимірюється в лабораторних умовах на спеціальних прокурювальних машинах при фіксованій «середній» кількості затяжок. При інтенсивному курінні фактична кількість смол і нікотину, що потрапляє в організм, може бути вищою. Більше про міцність сигарет можна прочитати тут.
  • Адреса виробника чи імпортера.
  • Штрихкод виробника, в якому зашифровано інформацію про характеристики товару. Перші три цифри означають країну походження (виробника чи продавця) товару. Для України цей код 482. Наступні 4 цифри – ідентифікатор виробника, 5 за ними – найменування товару, його споживчі властивості, розміри, маса, колір, та остання цифра – контрольна, яка використовується для перевірки правильності зчитування штрих-коду сканером.
  • Сертифікат відповідності ДСТУ ГОСТ 3935:2004 – це державний стандарт якості, який необхідно отримати перед тим, як товар потрапить на полиці у точках.
  • Дата виробництва та максимальна роздрібна ціна – обов’язкові елементи для всієї легальної цигаркової продукції.
  • Серійний номер із цифр і букв на дні пачки – виробниче маркування, що допомагає визначити, до якої партії належить ця пачка.
  • Контакти для подання скарг та пропозицій від споживача – інколи розміщується під кришкою.
  • Іноді на внутрішній частині пачки розміщують QR-код з посиланням на контент від виробника – можна почитати про продукт, новинку, або навіть зануриться в доповнену реальність.

Попередження про шкоду куріння

Перше, що впадає у вічі – великі літери «Куріння вбиває» на білому тлі, яке займає рівно половину пачки. На задній панелі крім тексту ще можна побачити картинки, що зображують негативні наслідки куріння та супроводжуючий текст. Це обов’язкове попередження про шкоду куріння, і згідно із законом, його мають наносити на пачку усі виробники сигарет. Такий вид пачка набула з 2012 року після відповідного закону. Тоді ж було заборонено і рекламу тютюнових виробів.

До речі, у багатьох інших країнах це попередження може виглядати і більш неприємно. Наприклад, у країнах ЄС картинку розміщують на передній стороні пачки і вона сягає 65% усієї панелі. Як ми вже згадували вище, незабаром такі пачки з’являться і на українському ринку через військові дії.

Cig-Poshta – офіційні сигарети з безкоштовною доставкою.