Philip Morris International купив знаменитий бренд запальничок Cricket

Цікаві факти

11 травня 2022 року Philip Morris International анонсував покупку компанії Swedish Match AB з усіма її брендами, включаючи відомі на весь світ запальнички Cricket, за 16 млрд доларів США. Swedish Match AB спеціалізується на виробництві так званих некурильних тютюнових виробів (наприклад, снюс і жувальний тютюн), запальничок, сірників, сигарет. Швидше за все, Філіп Морріс придбав шведський бізнес, насамперед, щоб розвивати новий для себе напрям жувального тютюну та снюсу. Але з тим компанія придбала і культові запальнички Cricket (Крикет).

Ці запальнички бачив і знає кожен курець, але мало хто знає, що за мініатюрним крикетом стоїть багаторічна історія.

Історія запальнички Cricket

Знаменита запальничка побачила світ у 1961 році у місті Ансі, Франція. У перших її версіях корпус виливався з алюмінію. Пізніше алюміній замінили латунню та золотом. Виробники продовжували експериментувати з механізмом та матеріалами, бо прагнули створити просту, легку запальничку, доступну багатьом курцям. Саме так компанія і прийшла до ідеї легкого одноразового запалювання Cricket. Свою знамениту назву вона отримала на честь характерного звуку, що чиркає, при запаленні.

У 1977 році Крикет забезпечили новітньою технологією фіксованого полум’я. З цього моменту, як і в сучасних запальничках, полум’я залишалося на одній висоті, курцеві не треба було регулювати його вручну. У тому ж році запальнички Cricket стали самозагасаючими, тобто полум’я гасло, щойно віджимається кремнієве колесо.

У вісімдесятих запальничка стала ще легшою за рахунок зміни форми від круглої до плоскої. У дев’яностих її забезпечили додатковим захистом від дітей.

Поступово Крікет набули настільки великої популярності, що ми одразу уявляємо саме їх, коли чуємо слово “запальничка”.

Інновації у запальничках

Здавалося б, запальничка – це настільки простий механізм, що ні про які інновації та технології тут не може бути мови. Насправді, це не так.

Кожна запальничка Крикет розрахована на 2000 використань протягом терміну служби. Ці запальнички стійкі до перепадів температури, здатні спокійно працювати за температури нижче 0 або вище 65 градусів Цельсія. До надходження у продаж кожен Крикет проходить понад 60 тестів якості. Всі запальнички Cricket оснащені механізмом захисту від дітей, технологією фіксованого полум’я та самозагасання.

Легкий, міцний, стійкий до ударів корпус зроблений з нейлону. Нещодавно компанія почала виробляти запальнички Cricket Eco, виготовлені зі 100% переробленого нейлону.

Запальнички Крикет випускаються в різних форматах: Mini (найменший формат), Original (класичний варіант), Giant (велика запальничка з великим запасом газу) і навіть Utility (для газових плит та барбекю).

Скільки коштують запальнички Крикет

На українських прилавках купити запальничку можна дешево. Ціна стартує від 12 грн.

Як відрізнити оригінальний крикет від підробки?

Чим популярнішими ставали запальнички Cricket, тим частіше з’являлися копії та підробки. Відрізнити оригінальну запальничку Крикет від підробок та реплік можна за 3 характерними ознаками:

  • Напис

Напис оригінальної запальнички виконаний білою фарбою, він чіткий і має насичений колір

  • Люфт важеля

Через те, що важіль оригінальної запальнички підпружинений, він не має люфту у вільному стані, на відміну від підробок.

  • Клапан горіння

У підробки клапан горіння має регулятор, захований під захисну кришку. Також на клапан горіння може бути надіта пластмасова шайба, яка легко знімається. Це зроблено для того, щоб підробка мала більш наближену візуальну схожість із оригіналом. У оригінальної запальнички клапан горіння повністю металевий та автоматичний (без регулятора), що дозволяє фіксувати висоту полум’я.

Cig-Poshta – офіційний реселер сигарет компанії Філіп Морріс. Переходь за посиланням, щоб подивитись асортимент.