Чим відрізняється куріння цигарок від кальяну?

Тютюн Цікаві факти

Різниця між кальяном і сигаретами, розповідаємо більше.

Тютюн — це рослина сімейства пасльонових, до складу якої входять нікотин, білки, вуглеводи, органічні кислоти, смоли та ефірні олії. Його привіз із Нового Світу до Європи Колумб, відкривши тютюнокуріння європейцям.

До поширених  способів вживання тютюну належать сигарети та кальян, при цьому відмінність кальяну від сигарет очевидна для кожного курця.

Різниця між кальяном і цигарками

Різниця між кальяном і цигарками насамперед полягає у їхньому зовнішньому вигляді. Цигарка являє собою паперовий циліндр, заповнений подрібненим тютюном. Часто сигарети мають фільтр, який уловлює з диму крупні частки та запобігає їхньому потраплянню в організм курця. Для додаткової фільтрації звичайний сигаретний фільтр може бути доповнено вугільним прошарком.

Кальян — це спеціальний прилад для куріння, який не лише фільтрує, а й охолоджує тютюновий дим. Конструкція кальяну включає так звану шахту — порожню трубку видовженої форми, а також колбу з рідиною. Колба, що виконує функцію фільтра, допомагає затримати з тютюнового диму шкідливі речовини. Тютюнова суміш закладається в чашку, або чилім, а кокосове вугілля — в спеціальну тарілку. Вище за рівень води розташовані клапан для виходу диму, що накопичився в колбі, та отвір для шланга — довгої силіконової трубки, за допомогою якої відбувається процес куріння. Один кінець шланга кріпиться до кальяну, а на інший кінець надягається мундштук, який може бути виготовлений із металу, дерева чи пластику.

Крім особливостей зовнішнього вигляду та конструкції, сигарети та кальян мають такі відмінності:

  1. Вид тютюну. Кальянний та сигаретний тютюн — зовсім різні продукти. Тютюн, призначений для виготовлення сигарет, являє собою висушене та подрібнене листя. У тютюн для кальяну додають очищену ароматизовану воду, цукор, мед або патоку, тому він виходить більш вологим.
  2. Фільтр. До конструкції кальяну входить колба, наповнена водою. Тютюновий дим під час проходження через воду не тільки фільтрується, а й охолоджується. Сигаретний фільтр переважно виготовляється з волокон ацетату целюлози, призначеної для затримання смол.
  3. Запах. Це ще одна відмінність кальяну від цигарок. Кальян зазвичай має ванільний, фруктовий, шоколадний чи інший насичений запах. Запах сигаретного диму різкіший і специфічніший, тому може бути неприємним для оточуючих.

Відмінності між курінням тютюну та кальяну

Різниця між кальяном і цигарками полягає у самому процесі куріння. Під час затягування сигаретою у легені курця потрапляє гарячий дим, а у кальяні дим охолоджується, що викликає інші відчуття при курінні.

Вдихання диму під час куріння сигарет відбувається безпосередньо через фільтр, а в кальяні спочатку утворюється область зниженого тиску, потім дим проходить через рідину, піднімається шлангом до мундштука і тільки після цього потрапляє у легені курця.

Швидко та зручно купити сертифіковану тютюнову продукцію можна на сайті https://cig-poshta.in.ua/ru/katalog-tovarov/. Тут ви знайдете товари таких відомих брендів, як Parliament, Marlboro, Bond Stre, Philip Morris, L&M, Chesterfield.