Ви теж цікавилися: а який термін придатності моїх сигарет, і не знаходили відповіді на пачці? Відповідь проста: її не існує.
То що, виходить, що сигарети можуть зберігатися вічно? І так і ні. Давайте розберемося, скільки і як можна зберігати сигарети, і чи варто курити торішні сигарети, знайдені у зимовій куртці.
Термін придатності сигарет
Справді, сигарети не мають встановленого законом терміну придатності, саме тому на пачці ви його не знайдете, тільки дату виробництва. Але за рекомендацією самих виробників найкращі властивості сигарети мають протягом 1 року після виготовлення. Це не означає, що після закінчення цього року сигарети зіпсуються або їх не можна курити, але вважається, що саме протягом першого року вони зберігають найкращий смак. Курці навіть кажуть, що загалом смакові властивості тютюну залишаються на високому рівні і до 2х років зберігання. Звичайно, все вищесказане правдиво тільки при дотриманні правильних умов зберігання.
Так, умови зберігання – це найважливіший фактор, який впливає на смак і придатність сигарет, навіть коли йдеться про свіжовиготовлені сигарети, не кажучи вже про ті, що лежать давно.
Правильні умови зберігання сигарет (закрита пачка)
Однією з важливих умов зберігання сигарет в закритій пачці є наявність і цілісність плівки, в яку обертається пачка на фабриці. Саме вона забезпечує герметичність, захист від вогкості та інших зовнішніх факторів.
За наявності та цілісності плівки наступні поради допоможуть максимально продовжити свіжість сигарет у закритій пачці:
- Не зберігати сигарети під прямим сонячним промінням.
- Не зберігати сигарети у надмірній сухості, не зберігати поруч із опалювальними приладами. Оптимальна вологість – 30– 65%, інакше тютюн може засохнути.
- Не мочити сигарети і не зберігати в приміщеннях з підвищеною вологістю, інакше тютюн може запліснівніти або згнити.
- Зберігати температурний режим – оптимальна температура зберігання від 13 до 30 градусів Цельсія
- Не піддавати сигарети впливу сильних запахів, оскільки вони можуть увібрати в себе цей запах і навіть отримати неприємний присмак.
Умови зберігання у відритій пачці
У відкритій пачці сигарети зберігають свої властивості набагато менше часу. Смак або аромат швидко вивітрюються, тютюн пересихає або навпаки сиріє, може вбирати сторонні запахи. Всередину пачки потрапляють мікроорганізми із зовнішнього середовища та з рук. Максимальний термін зберігання сигарет у відкритій пачці становить до 3– 4 місяців від дати відкриття. Так що відкрита пачка сигарет, знайдена в куртці річної давності, швидше за все, не порадує свіжим і насиченим смаком.
Термін придатності сигарет із капсулою (кнопкою), з ментолом
Сигарети з додатковими добавками, такими як ментол або капсула, вимагають навіть більш педантичного дотримання умов зберігання. Будь-які добавки та доповнення до тютюну роблять його більш вимогливим та складним у зберіганні. Наприклад, при пересиханні капсула може лопнути, при цьому вся рідина вбереться фільтр і, висохне, і ви вже можете не відчути фруктовий або ментоловий смак, на який очікували. Викурити цю сигарету все одно можна, просто потрібно бути готовим до звичайного тютюнового смаку без ароматичних добавок.
При дотриманні правил зберігання термін життя капсульних сигарет такий самий, як і у звичайних. Протягом року з дати виробництва вони зберігатимуть оптимальний смак.
Що робити, якщо сигарети промокли?
Окреме питання, чи можна висушити намоклі сигарети? Теоретично так, але смакові якості тютюну істотно зіпсуються, оскільки висока ймовірність пересушити або недосушити сигарети. За відгуками курців, сигарети втрачають аромат і насолоду, деякі навпаки кажуть, що тютюн стає міцнішим. У будь-якому випадку це вже не буде звичний вам смак.
Загалом, за відсутності альтернатив курити намоклі та висушені сигарети можна. Раніше курцям ще радянських цигарок постійно доводилося досушувати навіть звичайні свіжокуплені сигарети, які не потрапляли під дощ і не падали у воду. Через особливості виробництва сигарети радянських марок були вологими і погано курилися без попереднього просушування. Тому після покупки їх розкладали у відкритій пачці або просто віялом на батареї та підсушували.
Як визначити свіжість цигарок?
Загалом термін “прострочені” до сигарет не застосовуються. Але якщо хочете переконатись, що у вас свіжа пачка з оптимальною концентрацією смаку, це зробити не складно.
Перше та очевидне – перевірити дату виробництва, вказану на пачці. Чим вона пізніша – тим свіжіша цигарка.
Наступний крок – перевірити герметичність плівки, до речі, це краще зробити ще у торговій точці при покупці і у разі, якщо вона була порушена – повернути товар чи обміняти на іншу пачку.
Вже після того, як ви відкрили пачку, подивіться на цигарки – вони не повинні мати жовтий відтінок (якщо це не є їх особливістю і не передбачено виробником), це може говорити, що вони відволожилися.
Смак має бути звичним, без сторонніх запахів, як і аромат. Смак і запах має бути насиченим, що говорить про правильний вміст вологи в сигареті. Навпаки, якщо сигарета занадто суха або з неї висипається тютюн, це може говорити, що вона пересохла.
Капсула має бути цілою та повною всередині (з ароматизованою рідиною). До речі, детальніше про те, з чого складається капсула в сигаретах, ми вже писали ось тут.