Як штрафують за куріння?

Правила

Друзі, привіт!

Сьогодні розкриваємо важливу тему – адміністративний штраф за куріння. Розповідаємо про те, як відбувається процес накладення штрафу за куріння та як надалі відбувається сплата штрафу.

Нагадаємо, що З 11 липня 2022 року набрали чинності зміни до статті 13 Закону України № 2899-IV щодо захисту населення від шкоди тютюнового диму. Фактично, цей закон спрямований на захист населення выд пасивного куріння спричиненого викидами від сигарет.

Повна назва Закону України: «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну».

Коли відбувається накладення штрафу та як уникнути штрафу за куріння?

Частіше всього штрафи сьогодні накладаються за куріння в місцях, що це забороняють. Оскільки нещодвно було прийнято декілька поправок до відповідного закону, розписуємо, в яких місцях куріння вважається адміністративним правопорушенням:

– у ліфтах та таксофонах;

– у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;

– у приміщеннях та на території навчальних закладів;

– у приміщеннях та на території спортивних та фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури та спорту;

– у приміщеннях закладів ресторанного господарства;

– у приміщеннях об’єктів культурного призначення;

– у приміщеннях органів державної влади, інших державних установ, органів місцевого самоврядування;

– у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;

– у приміщеннях готелів та засобів розміщення громадян;

– у приміщеннях гуртожитків;

– на дитячих майданчиках;

– у місцях загального використання житлових будинків;

– у підземних переходах;

– у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів, у тому числі таксі;

– на вокзалах та станціях;

– на зупинках маршрутних транспортних засобів.

Також заборонено куріння електронних сигарет в аеропортах, крім спеціально відведених для цього місць.

Накладення штрафу за куріння у кафе чи ресторані та який він?

Так, оскільки і кафе і ресторани є місцями громадського користування. Окрім них до такого роду закладів належать і медустанови, спортивні, фізкультурно-оздоровчі споруди, навчальні заклади та об’єкти культурного призначення, готелі та гуртожитки, приміщення підприємств, установ та організацій, офісні та державні споруди, зупинки громадського транспорту, вокзали, станції та приміщення аеропортів, дитячі майданчики, місця загального використання житлових будинків, ліфти, підземні переходи тощо.

За порушення заборони для громадянина передбачено штраф 51-170 грн, у разі повторного за рік порушення – 170-340 грн.

Ресторанний бізнес може бути оштрафовано на 3 тисячі гривень за перше таке порушення правил, і на 15 тисяч – за повторне порушення протягом року.

Як сплатити штраф за адміністративне правопорушення – куріння?

Зазвичай під час оформлення протоколу про адміністративне правопорушення виписується документ із реквізитами для оплати. Окрім того, реквізити завжди можна знайти у відкритому доступі, наприклад, на сайтах відповідних судів.

Оплата штрафу за куріння може відбуватись як офлайн, тобто у відділеннях банку, так і онлайн. На сайті iPay.ua оплата за реквізитами займає всього за кілька хвилин – достатньо заповнити кілька параментрів з вашими даними та оплатити штраф за допомогою банківської картки.

Хто має право накласти штраф за куріння?

Фактично, оскільки це адміністративне правопорушення куріння, накладення штрафу за куріння може здійснюватися державними інспекторами та уповноваженими проведення перевірок посадовими особами Держслужби України.

Процедура залишається такою самою: оформлення протоколу про адміністративне правопорушення -> оплата штрафу -> зняття звинувачення у правопорушенні.

Що буде, якщо не оплатити штраф за куріння?

Як правило, оплата штрафу повинна відбутись протягом 15 днів. У разі несплати людиною штрафу у цей період, постанова про накладення штрафу спрямовується для примусового виконання за місцем проживання громадянина, роботи або місцезнаходження його майна.

Cig-Poshta – офіційні сигарети з безкоштовною доставкою.