Як прибрати плями від сигарет на одязі?

Цікаві факти

плями від сигарет – розповідаємо більше. Майже кожен курець іноді помічає підпалини та нікотинові плями на одязі й різних поверхнях у будинку — підлогових покриттях, меблях та ін. Щоб видалити пляму від сигарети, застосовують такі способи.

Видалення плям від цигарок з одягу

Свіжу пляму від нікотину на одязі можна спробувати вивести за допомогою цибулі. Натріть цибулину на дрібній тертці, нанесіть отримане пюре на постраждалу ділянку тканини та залиште на 30 хвилин. Після цього замочіть річ у холодній воді, а потім випріть руками або в пральній машині.

Пляму від попелу на одязі допоможе видалити кисле молоко. Замочіть у ньому річ на 2–3 години, а потім випріть її як завжди.

Пляму від нікотину на білій тканині можна вивести сумішшю харчової соди та відбілювача. Обробіть тканину сумішшю із соди з відбілювачем, злегка потріть пляму і прополощіть у чистій воді.

Видалення плям від сигарет із поверхонь

Цигарки (їх можна швидко і зручно купити тут: https://cig-poshta.in.ua/ru/katalog-tovarov/) можуть стати причиною появи плям і підпалин на різних поверхнях у будинку — лінолеумі, килимах, меблях та ін. Повністю усунути такі пошкодження навряд чи вдасться, а от замаскувати цілком реально.

Плями на лінолеумі можна спробувати замазати мастикою або клеєм, що підходить за кольором, і дати висохнути. Якщо після ремонту залишився шматочок лінолеуму, виріжте з нього латку необхідного розміру, що збігається за малюнком та кольором, і приклейте на підпалини та плями на лінолеумі.

Спалений ворс на килимі зріжте ножицями та обробіть це місце грубим наждачним папером. Пропилососьте килим та обробіть постраждалі ділянки мильним розчином. Щоб візуально замаскувати пошкодження, зріжте трохи ворсинок із непомітного місця килима (наприклад, під диваном) та обережно приклейте у потрібне місце. Покладіть на приклеєний ворс якийсь гніт, наприклад важку книгу. Якщо ви все зробите обережно, пошкодження буде практично непомітним.

Підпалини від сигарети на полірованих меблях можна усунути так:

  1. Прикріпіть невеликий шматочок наждачного паперу до звичайної кулькової ручки та обережно зачистіть обвуглену ділянку. При цьому намагайтеся не зачіпати неушкоджену частину поверхні.
  2. Капніть на очищене місце відбілювачем — це допоможе освітлити деревину.
  3. Заглиблення, що утворилося, заповніть розтопленим воском, попередньо забарвивши його в потрібний колір спеціальним барвником.
  4. Переконайтеся, що віск, нанесений на заглиблення, застиг. Нагрійте лезо гострого ножа на вогні і з його допомогою видаліть надлишки воску з поверхні меблів.
  5. Нанесіть на відреставровану поверхню кілька шарів меблевого лаку.

З ламінованої поверхні пляму від попелу можна видалити побутовими розчинниками. Губку, змочену ацетоном, вайт-спіритом або будь-яким іншим розчинником, прикладіть до плями на 10–15 хвилин, а потім протріть поверхню сухою м’якою тканиною. Усунути невеликі пошкодження допоможуть спеціальні олівці для маскування плям на ламінованих поверхнях, які продаються в будівельних магазинах. Головне — правильно підібрати відтінок. Також можна заклеїти пляму від сигарети спеціальною плівкою.

Для видалення нікотинового нальоту з віконних рам використовуйте нашатирний спирт, пральний порошок або суміш перекису водню та відбілювача.

Усі ці способи досить ефективні, але якщо вивести нікотинові плями самостійно все-таки не вдається, зверніться до професійної хімчистки або клінінгової компанії.

Джерела:

  1. Як позбутися запаху сигарет: з тіла, одягу, машини і дому | Українська правда _Життя (pravda.com.ua)
  2. Як прибрати плями і сліди від сигарет з одягу, меблів, килима (koshachek.com)