Виробництво тютюнових виробів (сигарет, цигарок) в Україні

Виробництво Цікаві факти

В Україні не лише споживають, а й виробляють тютюнові вироби. Звісно, виробники цієї галузі належать до категорії найбільших платників податків. Які існують заводи цигарок в Україні? Про це поговоримо далі.

Які підприємства в Україні виробляють цигарки?

На території України тютюнові вироби виготовляють українські та транснаціональні бренди. Серед них:

 • Philip Morris Ukraine. Дочірня компанія Philip Morris International — однієї з найбільших тютюнових компаній світу. PMU здійснює виробництво сигарет таких популярних марок, як Marlboro, Parliament, Chesterfield, L&M, Bond Street та однойменні назві компанії цигарки Philip Morris. Замовити їх із доставкою додому можна на сайті cig-poshta.in.ua.
 • JTI Ukraine. Дочірня корпорація JT International яка має фабрику в Кремнчузі.
 • British American Tobacco. Глобальна компанія також має заводи сигарет в Україні, які виробляють тютюнові вироби для реалізації в країні.
 • Imperial Tobacco Production Ukraine. Компанія входить до складу Imperial Brands .
 • «Юнайтед Табако». Локальний виробник тютюнових виробів, що випускає бюджетні цигарки .
 • «Львівська тютюнова фабрика» – також локальний виробник, який має тютюнову фабрику у Львівській області

Згідно зі статистикою, заводи цигарок в Україні переважно належать транснаціональним компаніям: іноземні виробники контролюють понад ⅔ ринку.

Де виготовляє сигарети компанія Philip Morris?

Philip Morris International (PMI) — одна з найбільших світових тютюнових компаній, яка має виробничі потужності по всьому світу. Виробництво цигарок представлено у багатьох країнах, і бренд, як компанія, продовжує розширювати присутність на міжнародному ринку.

Philip Morris має виробничі потужності в таких країнах:

 • США. Philip Morris USA є дочірньою компанією PMI і керує виробничими підприємствами у різних штатах, включаючи Вірджинію та Північну Кароліну.
 • Швейцарія. Штаб-квартира компанії розташована в Лозанні, Швейцарія. Компанія також має виробничі потужності у Невшателі.
 • Греція. Грецьке виробництво PMI організовано у місті Аспропіргос.
 • Німеччина. Philip Morris керує виробничим підприємством у Берліні.
 • Італія. Місцеві виробники сигарет PMI розташовані в Креспелано та Болоньї.
 • Україна. Philip Morris Ukraine здійснює виробництво цигарок Chesterfield, L&M, Marlboro та Parliament на заводі в Харкові. Штаб-квартира бренду розташована в Києві. Також компанія має дев’ять регіональних представництв.

Портфель брендів PMI включає широкий вибір преміальних і бюджетних марок сигарет. Багато з них знайомі більшості курців із різних країн. Наприклад, марку Marlboro визнано однією зі знакових і найпопулярніших у всьому світі.

В останні роки компанія Philip Morris бере активну участь у розробці бездимних виробів, які можуть стати хорошою альтернативою традиційним сигаретам. Компанія інвестувала в дослідження та виробництво виробів із тютюну, що нагрівається, та електронні пристрої.

Одне із завдань PMI, яке бренд прагне вирішити найближчим часом, — перехід до бездимного куріння. Очікується, що цей процес стане безпечнішим і привабливішим для курців незалежно від їхніх актуальних переваг.