Все про формати сигарет: які існують, найпопулярніші в Україні

Характеристики сигарет Цікаві факти

Чому сигарети мають різний розмір та діаметр? Чи впливає це на смак та міцність сигарети? Що таке сигарета королівського розміру? В цій статті ми спробували розібратися в цій темі, тому якщо ви хоч раз цікавилися цими питаннями – читайте далі.

Питання про формати сигарет стало особливо актуальним останнім часом, коли виробники сигарет в Україні зіштовхнулися з труднощами виробництва та імпорту продукції, адже при відсутності своєї марки курці часто обирають альтернативу саме за розміром. До речі, ми вже спростили завдання підбору альтернативи та ось в цій статті розповіли, як можна зорієнтуватися у великому списку продуктів та обрати альтернативу при відсутності свої звичних сигарет. А тепер перейдемо до теми.

Трохи історії: поява перших форматів сигарет

Європейська цивілізація вперше познайомилася з тютюном у вигляді сигар. Тоді ж виникла потреба виробляти папір для скручування у промислових масштбах. Розмір першого паперу становив близько 78 мм у довжину та 44 мм у висоту. На початку це був основний розмір, який використовувався на всьому європейському тютюновому ринку. Тим не менш, після ухвалення податків на тютюн виникла необхідність скоротити на 25% кількість тютюну, тому британський ринок перейшов на менший розмір сигарет. Цей абсолютно новий маленький розмір мав довжину 70 мм. Цей папір називали «стандартним розміром» (Standard).

Вже в 1950-х роках сигарети з фільтром стали домінувати. Але курці хвилювалися, що купуючи сигарети з фільтром, вони отримують менше тютюну, оскільки фільтр займав певний простір сигарети, який зазвичай був заповнений тютюном. Тому великі виробники сигарет збільшили довжину сигарети для адаптації до фільтра з 70 мм до 84 мм. Цей розмір став відомий як «королівський розмір» («King Size»), названий на честь короля Англії, який був помічений за курінням цих сигарет. Це найпопулярніший формат сигарет на ринку і на сьогодні.

Формати сигарет на ринку України

На сьогодні на ринку України найпопулярнішими є наступні формати:

  • Вже згаданий вищеKing Size (Кінг Сайз)сигарети довжиною 84мм та діаметром близько 7.6мм. Це найбільш поширений та звичний формат сигарет. Із асортименту сайту до нього відносяться такі відомі бренди та продукти якMarlboro RedабоBond Street Blueта інші з каталогу на сайті. 
  • King Size Slims (Кінг сайз слімз) – більш тонкі сигарети стандартної довжини (84мм). Досить популярні на ринку України, часто мають назву «компакти», «демі», 7.0 (названі так через діаметр сигарети 7мм), а також Queen size (Квін сайз). Більшість брендів, як правило, мають у своєму асортименті і лінійки стандартних сигарет і King Size Slims. Прикладом таких продуктів, які можна придбати на нашому сайті, є L&M Loft Blue, Marlboro Touch та інші.
  • 100`s Super Slims (100-ка Супер Слімз) – 100-міліметрові та дуже тонкі сигарети, входять в трійку найпопулярніших форматів в Україні станом на 2022 рік. Існує думка, що цей формат купують лише жінки. Саме тому в деяких джерелах можна зустріти помилкову назву цього формату як Queen size, тому що формат від початку був націлений на жінок через припущення, що стрункіші та довші — це елегантніше. Насправді цей формат купують як жінки, так і чоловіки. Прикладом такого формату з асортименту сайту є Parliament Aqua Super Slims та інші.
  • King Size Super Slims (Кінг Сайз Супер Слімз) – супер-тонкі сигарети розміру King Size, також можна зустріти назву «нано».

Окрім названих найбільш популярних форматів можна зустріти формати сигарет, який трішки довші за «кінг сайз», але менші за 100 мм, здебільшого це 90-95 мм. Такий формат зустрічається у Parliament Carat, Kent X.O. та інші. Ці сигарети досить часто мають діаметр Queen size.

120-мм сигарети це наступний розмір після 100 мм і традиційно найдовша сигарета комерційного виробництва на ринку. Наразі в Україні такий розмір сигарет не представлений за низьким попитом серед споживачів.

Також можна зустріти різні менш поширені варіації продуктів, наприклад, 100мм в стандартній товщині (7.6м), або в товщині Слімз, проте ці версії менш поширені.

У нашому асортименті ви можете знайти та замовити наступні продукти за форматами (клікайте на продукт, щоб перейти на сторінку товару):

Чи правда, що тонкі сигарети менш шкідливі?

Спойлер – ні. Серед курців існує думка, що більш тонкі сигарети менш шкідливі або мають меншу міцність. Дійсно, сигарета меншого діаметру або більш коротка може мати меншу кількістю тютюну, проте кількість смол та нікотину, а, відповідно, і міцність залежать не від довжини сигарети, а від якості тютюну, що використовується,  від наявності отворів в сигареті («перфорації»), від щільності набивки та інших факторів. Тому фактична міцність завжди вказана на пачці сигарет у вигляді смол та нікотину, можете орієнтуватися в першу чергу саме на них.Варто пам’ятати, що куріння шкідливе, може викликати серйозні захворювання та залежність.