Скільки сигарет можна перевезти через кордон: правила ввезення та вивезення тютюнових виробів

Доставка Імпортні сигарети Правила

Плануєте перетинати кордон України? Ознайомтеся з короткою витримкою правил ввезення та вивезення сигарет за кордон.

Скільки сигарет можна законно перевозити через кордон літаком та авто? Як перевіряють, скільки сигарет ви везете? Що буде, якщо у вас буде більше сигарет, ніж дозволено?

Скільки пачок сигарет можна ввозити і вивозити з України?

Кожен повнолітній, який перетинає кордон України (на в’їзд чи на виїзд), може взяти із собою тютюнові вироби з розрахунку на особисте користування. Митні правила дозволяють ввозити і вивозити з території України на одну особу: 200 сигарет або 50 сигар або стіків для нагрівання тютюну або 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів. Ввозити і вивозити тютюнові вироби у цій кількості без сплати митних платежів можна лише один раз на добу.

Важливо: перевозити сигарети та інші тютюнові вироби можуть лише особи, які досягли 18 років.

За актуальними митними правилами можна слідкувати на офіційному сайті державної митної служби України.

Зверніть увагу, ці правила стосуються саме перетину кордону України. Коли йдеться про перетин кордону іншої країни, потрібно орієнтуватися на митні правила цієї країни. Дозволена норма сигарет, що перевозяться, варіюється від країни до країни.

Чи можна перевозити через кордон більше ніж один блок сигарет (200 шт)?

Ні, такої можливості немає. Сигарети це товар з обмеженим ввезенням/вивезенням. Сигарети не підлягають декларуванню. На відміну від валюти, тютюнові вироби не можна ввезти в обсязі, що перевищує норму, просто задекларувавши їх.

Як перевіряють кількість сигарет на кордоні?

 В Україні діє можливість пройти двома шляхами митного контролю: «червоний коридор» та «зелений коридор». Ви можете вибрати “зелений коридор”, якщо у вас немає товарів, які підлягають митному декларуванню. Відповідно, якщо кількість цигарок при вас (і в багажі) не перевищує дозволених норм, ви можете вибрати «зелений коридор».

При виборі зеленого коридору ви можете потрапити на випадкову перевірку багажу. Якщо митники виявили, що ви незаконно провозите більшу кількість сигарет, стіків або інших товарів, ніж дозволено нормами, ви будете змушені платити штраф з подальшою конфіскацією.

Обирайте «червоний коридор», якщо ви везете товари, обов’язкові до декларування та сплати митного збору.

При переході наземного кордону, де немає такого чіткого, як в аеропортах, розмежування на «червоний коридор» та «зелений коридор», ви зобов’язані самостійно повідомити митниками, що везете товари, що підлягають декларації. Найпоширеніший приклад це перетин наземного кордону автобусом. Якщо при огляді транспорту та багажу митні служби виявили перевищення норми на ввезення сигарет, ви заплатите штраф з подальшою конфіскацією.

Також незаконне провезення сигарет через кордон може спричинити притягнення до адміністративної відповідальності.

Що станеться, якщо норму ввезення чи вивезення перевищено?

Що ж станеться, якщо ви будете ввозити або вивозити, наприклад, не 200 сигарет, а 201? Відповідь на це питання дає стаття 471 Митного Кодексу України:

Якщо ви збираєтеся перетнути кордон з товарами, кількість яких перевищує норму, обираючи «зелений коридор», то будьте готові заплатити штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 1700 грн. з подальшою конфіскацією.

Більше того, якщо при спробі провезти через кордон сигарети понад нормою, мали місце спроби приховати їх від митних служб (у спеціальних схованках, у багажі, на собі, в упаковці від інших продуктів, за підробленими документами тощо), вас буде притягнуто до адміністративної відповідальності.

Чи відрізняються правила провезення цигарок залежно від виду транспорту: літак, автомобіль, автобус?

Для фізичних осіб в Україні діє єдина норма для ввезення тютюнових виробів незалежно від виду транспорту, на якому ви перетинаєте кордон.

Скільки цигарок можна ввозити до Польщі з України

Кількість тютюнових виробів, які дозволено ввозити до Польщі, різниться залежно від виду транспорту, на якому ви перетинаєте кордон.

Наземним транспортом (автобусом, машиною або пішки) дозволено провозити до Польщі 40 сигарет, тобто 2 пачки, або сигари в кількості не більше 10 штук або 20 сигарил (максимум 3 р. кожна) або 50 р. тютюну.

Повітряним транспортом ви можете провезти до Польщі 200 сигарет, тобто 10 пачок, або 100 сигарил (максимум 3 р. кожна) або 50 сигар або 250 г тютюну.

Cig-Poshta – офіційні сигарети з безкоштовною доставкою по актуальним цінам 2022 року.