Нові медичні попередження на пачках сигарет: чому з’являються нові картинки на пачках сигарет?

Правила Цікаві факти

Нові пачки в Україні, сьогодні розповідаємо більше. 11 січня 2024 року, набули чинності зміни до статті 12 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення».

Вони стосуються медичних попереджень споживачів тютюнових виробів для куріння та вимог до упакування таких виробів.

Тепер на кожній пачці сигарет зазначаються 2 попередження – загальне та комбіноване, що супроводжується відповідною кольоровою ілюстрацією, а також, розміщується текстове повідомлення. Медичні попередження на пачках сигарет будуть містити картинку з обох сторін упаковки, а також будуть збільшені з 50% до 65% від розміру упаковки;

Нові пачки сигарет, новые пачки сигарет.

Нижче детальніше розповідаємо про ці оновлення на тютюновому ринку.

Що таке загальне і комбіноване медичне попередження?

Показуємо на прикладі нижче. Загальне медичне попередження, тепер складається з тексту: «Куріння вбиває – кидай курити зараз». Воно знаходиться у нижній частині однієї з бічних частин пачки.
Комбіноване повідомлення, наприклад: «Тютюновий дим містить більше 70 речовин, здатних викликати захворювання на рак», знаходиться в нижній частині іншої боковини пачки.

Загальне і комбіноване медичне попередження, нова картинка на сигаретах,

Де можна знайти більше інформації про оновлені медичні попередження?

Детальну інформацію про медичні попередження можна знайти в наказі Міністерства охорони здоров’я України від 18.04.2023 № 747, зокрема:

  • тексти та картинки оновленого медичного попередження, а також всі потрібні вимоги до макету, дизайну та розміру.
  • три групи наборів комбінованого медичного попередження, що складаються з 14 варіантів тексту та ілюстрацій і змінюються щорічно.

Коли в магазинах вже будуть сигарети з новим медичним попередженням?

Оскільки оновлення упаковок сигаретних продуктів є поступовим процесом, уряд запровадив певний перехідний період для виробників. Таким чином, продукти, що були виготовлені до 11 січня 2024 (тобто, за «старими» вимогами) знаходяться в продажу до їх повного продажу в межах терміну придатності для споживання. Але незабаром в продажу вже можна буде побачити оновленні пачки.

Чи всі виробники сигарет будуть змінювати старе медичне попередження на нове?

Так, всі без виключення упаковки сигарет незалежно від виробника повинні поступово змінювати дизайн, все залежить від залишків продуктів в точках продажу. Таким чином, згодом все частіше в магазинах можна буде побачити пачки з новим медичним попередженням.

Які приклади нових медичних попереджень можна буде побачити в ринку?

Всі ілюстрації медичних попереджень зібрані на відповідному ресурсі, але ми зібрали декілька зображень, що можна буде побачити на упаковках для прикладу нижче.

Нова пачка сигарет, страшні картинки на сигаретах

Які є формати комбінованого медичного попередження?

  • Вертикальний формат
  • Горизонтальний формат
  • Горизонтальний розширений формат
  • Вертикальний формат з відкидною кришкою

 

Приклади пачок сигарет з новим медичним попередженням:

Нові пачки сигарет з картинками

Якщо у вас виникнуть додаткові запитання, будь ласка, звертайтесь в live-чат сервісу Cig-Poshta, а ми з радістю допоможемо.