Чим відрізняються електронні сигарети від звичайних?

Характеристики сигарет Цікаві факти

Багато курців розглядають електронні сигарети як альтернативу традиційним тютюновим виробам. Що вони являють собою і чим відрізняються від звичайних сигарет? Давайте розберемося!

Що таке електронна сигарета?

Сучасні електронні сигарети — це системи, які імітують процес куріння. Залежно від дизайну такі пристрої зовні нагадують класичні тютюнові вироби або різнокольорові декоровані ручки. Початково вони були розроблені для реалізації соціально важливої місії – допомогти людям відмовитися від куріння тютюну, при цьому зберігаючи моральне задоволення від процесу.

Головна функція, яку виконує така сигарета, — пароутворення. У процесі куріння в організм користувача надходить пара з нікотином, ароматизаторами та іншими допоміжними компонентами, що міститься в ній. Конструкція пристрою, що дає змогу парити, включає такі компоненти:

  • Акумулятор. Залежно від моделі він може бути вбудований або знімний.
  • Розпилювач. Цей елемент відповідає за нагрівання рідини та виробництво пари. Він часто включає прозору секцію, що дає змогу користувачам бачити рівень рідини, що залишилася.
  • Резервуар для рідини. Завдяки з’єднанню між ним і розпилювачем рідина нагрівається та випаровується. Резервуар може бути як багаторазовим, так і одноразовим у вигляді заповнених картриджів або контейнерів.
  • Нагрівальний елемент. Він відповідає за нагрівання рідини та її трансформацію у пару під час активації батареї.
  • Мундштук. Це вузька трубка або крапельний наконечник, прикріплений до розпилювача.

Виробники пропонують широкий асортимент електронних пристроїв, що відрізняються конструкцією, особливостями використання та обслуговування. До найпоширеніших моделей можна віднести:

  • Сигалайки. За розміром та зовнішнім виглядом вони практично не відрізняються від сигарет. Це перше покоління електронних систем, одноразових або з батареєю, що перезаряджається. Як правило, в них використовуються попередньо заповнені картриджі.
  • Вейп-ручки. Це циліндричні пристрої з більш ємною батареєю та багаторазовим резервуаром для рідини.
  • Pod-системи. Вони складаються з компактної батареї та знімного модуля з рідиною. Вони можуть бути як попередньо заповненими одноразовими, так і багаторазовими.
  • APV-системи. До цієї категорії належать девайси з можливістю персоналізації, призначені для досвідчених користувачів. Наприклад, курець може змінювати показники потужності, температури та інших параметрів, отримуючи унікальний досвід у процесі паріння.