Чим відрізняються електронні сигарети від звичайних?

Характеристики сигарет Цікаві факти

Багато курців розглядають електронні сигарети як альтернативу традиційним тютюновим виробам. Що вони являють собою і чим відрізняються від звичайних сигарет? Давайте розберемося!

Що таке електронна сигарета?

Сучасні електронні сигарети — це системи, які імітують процес куріння. Залежно від дизайну такі пристрої зовні нагадують класичні тютюнові вироби або різнокольорові декоровані ручки. Початково вони були розроблені для реалізації соціально важливої місії – допомогти людям відмовитися від куріння тютюну, при цьому зберігаючи моральне задоволення від процесу.

Головна функція, яку виконує така сигарета, — пароутворення. У процесі куріння в організм користувача надходить пара з нікотином, ароматизаторами та іншими допоміжними компонентами, що міститься в ній. Конструкція пристрою, що дає змогу парити, включає такі компоненти:

 • Акумулятор. Залежно від моделі він може бути вбудований або знімний.
 • Розпилювач. Цей елемент відповідає за нагрівання рідини та виробництво пари. Він часто включає прозору секцію, що дає змогу користувачам бачити рівень рідини, що залишилася.
 • Резервуар для рідини. Завдяки з’єднанню між ним і розпилювачем рідина нагрівається та випаровується. Резервуар може бути як багаторазовим, так і одноразовим у вигляді заповнених картриджів або контейнерів.
 • Нагрівальний елемент. Він відповідає за нагрівання рідини та її трансформацію у пару під час активації батареї.
 • Мундштук. Це вузька трубка або крапельний наконечник, прикріплений до розпилювача.

Виробники пропонують широкий асортимент електронних пристроїв, що відрізняються конструкцією, особливостями використання та обслуговування. До найпоширеніших моделей можна віднести:

 • Сигалайки. За розміром та зовнішнім виглядом вони практично не відрізняються від сигарет. Це перше покоління електронних систем, одноразових або з батареєю, що перезаряджається. Як правило, в них використовуються попередньо заповнені картриджі.
 • Вейп-ручки. Це циліндричні пристрої з більш ємною батареєю та багаторазовим резервуаром для рідини.
 • Pod-системи. Вони складаються з компактної батареї та знімного модуля з рідиною. Вони можуть бути як попередньо заповненими одноразовими, так і багаторазовими.
 • APV-системи. До цієї категорії належать девайси з можливістю персоналізації, призначені для досвідчених користувачів. Наприклад, курець може змінювати показники потужності, температури та інших параметрів, отримуючи унікальний досвід у процесі паріння.

Порівняння електронних та звичайних сигарет

Ключова відмінність між двома видами сигарет, що розглядаються, — принцип дії. Звичайна сигарета спалює тютюн для утворення диму, тоді як електронні сигарети нагрівають спеціальну рідину для отримання пари, яка потім вдихається користувачем.

Основний компонент традиційних виробів — тютюнове листя, яке містить нікотин і під час спалювання виділяє безліч додаткових речовин. На відміну від них, електронні системи не містять тютюну, а рідини для них складаються з нікотину, пропіленгліколю, рослинного гліцерину та ароматизаторів. Вживання цигарок не супроводжується виділенням смол та інших побічних продуктів, характерних для класичних тютюнових виробів.

Різниця між курінням сигарети та використанням електронної сигарети

 1. Доставка нікотину. Як звичайні, так і електронні сигарети забезпечують його надходження в організм, але різними способами. Вживання цигарок супроводжується згорянням тютюну та потраплянням нікотину в легені. Електронні системи нагрівають рідину, що містить нікотин, яку користувач вдихає у вигляді пари. До речі, за бажання можна вибрати пристрої без нікотину. Вони чудово підійдуть людям, які отримують задоволення виключно від процесу куріння.
 2. Запах. Звичайні сигарети виділяють густий дим із характерним інтенсивним ароматом. Електронні пристрої виробляють пару, яка зазвичай швидко розсіюється і має менш виражений запах. Він може бути як класичним тютюновим, так і фруктовим, кавовим, м’ятним та ін.
 3. Індивідуальний досвід використання. Вживання сигарет та використання електронних систем відрізняються враженнями, які отримують користувачі у процесі куріння. Зокрема, девайси дають змогу персоналізувати особистий досвід за допомогою численних ароматизаторів і регулювання рівня нікотину.

Які вибрати сигарети, вирішувати тільки вам. Якщо ви схиляєтеся до традиційних тютюнових виробів, ознайомтеся з широким вибором продукції відомих і перевірених брендів на сайті cig-poshta.in.ua.