Чому в Україні з’являються імпортні сигарети? Це контрабанда, підробка чи так треба?

Виробництво Імпортні сигарети

Так, в Україні розпочали легально, зі сплатою всіх податків та дотриманням усіх законів, продавати сигарети в іноземних пачках!

Тепер все по порядку. Чому так сталось – це цікава та незвичайна тема. Адже зазвичай сигарети іноземного виробництва сприймаються або як сувенір із закордонної поїздки, або як контрабанда.

Зазначимо все, що потрібно знати, купуючи іноземні сигарети в Україні.

  1. Звідки в Україні взялися іноземні пачки сигарет?
  2. Чи законно продавати закордонні сигарети в Україні?
  3. Які компанії завозять імпортні сигарети до України?
  4. Як виглядають сигарети з інших країн?
  5. Чи правда, що імпортні сигарети відрізняються за смаком?
  6. Скільки коштують імпортні сигарети?
  7. Як відрізнити імпортні сигарети від підробки?

 

Сигарети в іноземних пачках – що це таке? Звідки вони взялися?

З початком війни багато підприємств в Україні змушені були зупинити роботу або продовжують працювати з  перебоями. Це сталося і з великими тютюновими фабриками. Тим не менш, сигарети – це товар першої необхідності для курців. Тому виробники спільно з урядом знайшли рішення, як забезпечити постачання сигарет для курців та надходження податків до державного бюджету.

Низка змін у законах України дозволила легально та зі сплатою податків імпортувати (тобто ввозити для продажу в Україну) тютюнові продукти, вироблені та марковані відповідно до вимог інших країн – членів ЄС.

Чи законно продавати закордонні сигарети в Україні?

Так, це законно. До скасування військового стану справді можна продавати закордонні тютюновмісні продукти згідно з Законом України про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану.

Незважаючи на зовнішній вигляд пачок, акцизні марки на них схвалені українським законодавством. А це означає, що всі необхідні податки з продажу сигарет сплачуються саме в бюджет України.

Які компанії імпортуватимуть закордонні сигарети до України?

Поки що продаж імпортованих сигарет в Україні оголосила компанія Філіп Морріс Інтернешнл (виробник марок Marlboro, Parliament, L&M, Philip Morris), у офіційному прес-релізі. Як ви знаєте, через бойові дії виробництво сигарет на фабриці компанії в Харкові зараз призупинено.

Можливо, з часом і інші основні виробники приєднаються до продажу імпортних сигарет.

Як виглядають імпортні пачки сигарет?

Зовнішній вигляд імпортних пачок може відрізнятися від звичайних. Назви брендів залишаються ті ж самі, але інші тексти на пачках будуть написані  іноземними мовами, попереджувальні написи можуть бути в іншому форматі та з іншими зображеннями, ніж були в Україні. Розмір пачки також може бути трохи різним. Навіть упаковки сигарет того ж виробника та бренду будуть візуально різні залежно від країни виробництва.

Ви також можете помітити відмінності в самих сигаретах – наприклад, дизайні фільтра, сигаретному папері тощо. Всі закордонні сигарети будуть завезені з країн Європейського Союзу. Перед імпортом вони проходять всі необхідні перевірки, тому ви можете бути впевнені в їх якості.


Чи правда, що сигарети, вироблені в інших країнах, відрізняються за смаком?

Так, це не міф. Дійсно, смак сигарет тієї ж марки, що виробляється в різних країнах, може відрізнятися. Це не означає, що сигарети в деяких країнах краще, ніж у інших. Відмінності в смаку можуть бути викликані низкою факторів: вимогами країни-виробника, складом тютюнової суміші, умовами зберігання, дизайном фільтра.

Скільки коштують імпортні сигарети?

Подорожуючи країнами Європейського Союзу, ви, напевно, помітили, що сигарети є там дорожчі, ніж в Україні. Іноді – набагато дорожчі (близько 6-8 євро за упаковку). Але в Україні легальні імпортні сигарети продаватимуть за цінами, що відповідають українському ринку. Чому так? Оскільки акцизний податок та інші податки на ці сигарети будуть відправлені до українського бюджету відповідно до українського податкового законодавства, а не ЄС. Тому їх вартість відповідає ціноутворенню на тютюновому ринку України. Це означає, що максимальна роздрібна ціна, вказана на упаковці, не може бути в два-три рази більше знайомої.

Як зрозуміти, чи це дійсно оригінальні сигарети іноземного виробництва, а не підробка?

Все досить просто. Вам потрібно покрутити упаковку в руках і перевірити 3 речі:

  • Акцизна марка на пачці

Акциз – один із видів податку, сплата якого підтверджується акцизною маркою на пачці.

Акцизна марка на тютюнові вироби свідчить про те, що податок на тютюновий виріб був сплачений у потрібному обсязі, а виробник/імпортер реалізує його офіційно відповідно до вимог законодавства України.

Де знаходиться акцизна марка? Зверху, на частині пачки, що відкривається. Так виглядає акцизна марка на офіційному продукті незалежно від бренду сигарет.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Дата виробництва сигарет

Чому це важливо? Відповідно до законодавства України, дата виробництва офіційного імпортного товару має бути не раніше 1 квітня 2022 року. Якщо ви побачили імпортні (в іноземних пачках) сигарети Marlboro або L&M (LM) з датою виробництва до 1.04.2022, краще їх не купувати. При замовленні онлайн можна заздалегідь поцікавитися датою виробництва сигарет.

Зверніть увагу, це стосується виключно іноземних сигарет. У звичайних сигарет Мальборо та Л&М (ЛМ), які були виготовлені спеціально для України, може бути вказана дата виробництва до 01.04.2022.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Максимальна роздрібна ціна

Якщо на пачці поруч із датою виробництва не вказано максимальну роздрібну ціну, краще її не купувати. Ціна зазвичай надрукована поруч із датою виробництва на нижній частині пачки, ви її не пропустите.

 

 

 

 

 

 

 

 

Cig-Poshta – офіційні сигарети з безкоштовною доставкою по актуальним цінам 2022 року.