Чому не варто купувати сигарети на OLX?

Доставка Імпортні сигарети Правила

Усі давно звикли починати будь-яку покупку з пошуку найкращої ціни. У хід йдуть Google, різні інтернет-магазини, навіть OLX. Найчастіше на ОЛХ можна купити щось відчутно дешевше, ніж у магазинах: іноді це щось вживане (б/у), іноді люди просто перепродують те, що їм не підійшло, а іноді компанії самі виставляють на ОЛХ свої товари, щоб знайти покупців без зайвих посередників. В умовах постійного зростання цін на сигарети багато хто намагається знайти на ОЛХ навіть сигарети. Зізнайтесь, що ви теж колись намагалися вбити в пошуковик запит «купити сигарети дешево». Спойлер: це не дуже хороша ідея. Розповідаємо, чому не варто купувати сигарети на OLX, а якщо вже й купувати, то як зробити це правильно і не потрапити на підробку.

ОЛХ забороняє продавати сигарети та інші тютюнові вироби на своєму сайті

По-перше, правила OLX забороняють продавати на їхньому сайті сигарети, тютюн та інші тютюнові вироби. При цьому не забороняється продаж електронних сигарет, вейпів, систем нагрівання тютюну, аксесуарів для куріння (запальничок, попільниць, тощо), кальянів та іншого. Тому, якщо ви побачили, що хтось пропонує купити сигарети на ОЛХ, можна одразу скаржитися адміністрації сайту. Офіційні рітейлери, дистриб’ютори та виробники не продаватимуть сигарети в обхід правил сайту.

Не можна торгувати сигаретами без ліцензії

По-друге, в Україні заборонено продавати сигарети без ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами. Це означає, що продавець зобов’язаний мати зареєстровану юридичну особу, фізичну точку продажу з касовим апаратом (оскільки ліцензія на продаж сигарет видається на кожну конкретну точку продажу) та оформлену ліцензію. Ви можете попросити продавця пред’явити ліцензію та інформацію про фізичну точку продажу. Якщо він не зможе надати таку інформацію, у жодному разі не купуйте у нього сигарети. Виробники сигарет та тютюнові дистриб’ютори постачають сигарети виключно продавцям, які мають ліцензію. Отже, ваш співрозмовник торгує сигаретами незаконно, а походження, оригінальність та якість його товару невідомі.

Ціна не може сильно відрізнятися від магазинної

По-третє, зверніть увагу на вартість. Якщо сигарети на ОЛХ коштують значно дешевше чи дорожче, ніж у магазинах та кіосках, це привід насторожитися. Якщо сигарети коштують значно дешевше, ніж у магазинах, швидше за все це підр