Як позбутися сигаретного нальоту на зубах?

Цікаві факти

Значення гарної посмішки важко переоцінити. Вона допомагає почуватися набагато впевненіше під час спілкування з іншими людьми і справляти на них приємне враження, що дуже важливо і в особистих стосунках, і в професійній діяльності. Однак курці, як і любителі кави та чаю, мають бути готовими до появи нальоту на зубах.

Що являє собою сигаретний наліт? Чому він виникає і чи можна очистити зуби від нікотину, зокрема в домашніх умовах?

Що таке сигаретний наліт?

Незважаючи на те, що наліт від цигарок на зубах не належить до офіційних стоматологічних діагнозів, це поширена проблема.

З чого утворюється наліт?

Стоматологічний наліт — це липка плівка на поверхні зубів і ясен, що містить слину, частинки їжі та бактерії. У разі правильного та регулярного догляду за порожниною рота він видаляється і не спричиняє дискомфорту.

Залежно від особливостей раціону та наявності шкідливих звичок колір такого утворення може бути різним — від ледь помітного жовтуватого до насиченого коричневого. З темним нальотом часто стикаються любителі міцного чаю та кави, а також курці.

У процесі куріння у ротову порожнину разом із димом потрапляють численні речовини:

 • нікотин і смоли;
 • аміачні та фенольні сполуки;
 • дьоготь.

Саме вони разом зі слиною та залишками їжі формують наліт від цигарок на зубах. Він не лише привертає увагу насиченим темно-жовтим або коричневим кольором, а й шкодить здоров’ю.

Наслідки, до яких призводить сигаретний наліт

Якщо ви курите, особливу увагу слід приділяти якісній гігієні ротової порожнини. В протилежному випадку можна зіткнутися з такими небажаними наслідками зубного нальоту:

 • Порушення мікрофлори ротової порожнини. Активізація розмноження хвороботворних мікроорганізмів може сприяти формуванню зубного нальоту та розвитку численних захворювань зубів і ясен.
 • Неприємний запах із рота. Наявність шкідливих сполук у сигаретному димі разом із інтенсивним нальотом значно підвищує імовірність психологічного дискомфорту під час спілкування з іншими людьми.
 • Зменшення слиноутворення. Слина не лише допомагає очистити рот від залишків їжі, а й нейтралізує кислоти. В разі її нестачі підвищується ризик появи зубного каменю.
 • Фарбування зубів. Нікотин, смоли та інші компоненти сигаретного диму спричиняють сильну пігментацію, з якою важко боротися.
 • Запалення ясен. Пародонтит і пародонтоз супроводжуються кровоточивістю ясен, болем і розхитуванням зубів.
 • Поява мікротріщин на зубній емалі. Це зумовлено тим, що наліт перешкоджає надходженню фтору і кальцію.
 • Повільне загоєння після стоматологічних процедур (лікування ясен, видалення зубів та ін.).

Як позбутися сигаретного нальоту?

Боротися з нальотом необхідно комплексно:

 1. Регулярно чистіть зуби. Ретельне чищення як мінімум двічі на день з використанням зубної щітки середньої жорсткості та відбілюючої пасти обов’язково необхідне для того, щоб очистити зуби від нікотину в домашніх умовах. Очищайте всі поверхні зубів, включаючи віддалені та важкодоступні зони.
 2. Використовуйте зубну нитку. Вона допомагає видалити частинки їжі та наліт там, де не дістає зубна щітка.
 3. Споліскуйте рот ополіскувачем. Спеціальний склад із вмістом фтору та антибактеріальних компонентів допомагає додатково очистити зуби від нікотину в домашніх умовах, зміцнити та відбілити їх, а також нормалізувати мікрофлору ротової порожнини.
 4. Підтримуйте водний баланс. Це необхідно для вироблення достатньої кількості слини, що має очищувальну та антибактеріальну властивості.
 5. Дотримуйтесь збалансованої дієти. Обмежте солодкі та кислі продукти, що сприяють формуванню зубного каменю, кількість уживаного чаю та кави. Їжте продукти, багаті на вітаміни і мікроелементи, для підтримки загального здоров’я порожнини рота. Відомо, що очистити зуби від нікотину добре допомагають яблука, полуниця та морква.
 6. Регулярно відвідуйте стоматолога та робіть професійне чищення. Фахівець видалить зубний камінь, допоможе підібрати правильний догляд і за необхідності проведе відбілювання.

Важливий момент: якщо ви не збираєтеся відмовлятися від куріння, віддавайте перевагу ліцензованим тютюновим виробам відомих брендів. Вони містять компоненти вищої якості та пройшли всі необхідні дослідження перед виходом на ринок. Ознайомитись із асортиментом перевіреного виробника можна на сайті https://cig-poshta.in.ua/ru/.